Strażnicy miejscy będą pilnowali bezpieczeństwa na cmentarzach

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, Straż Miejska nasiliła kontrole elbląskich cmentarzy i terenów do nich przyległych.

Ma to na celu przede wszystkim zagwarantowanie poczucia bezpieczeństwa osób odwiedzających swoich bliskich na cmentarzach, a także zapobiec kradzieżom i dewastacjom nagrobków. Strażnicy apelują o ostrożność i czujność.

Ponadto celami prowadzonych działań prewencyjnych przez strażników miejskich jest zapobieganie ewentualnym aktom wandalizmu, reagowanie na zanieczyszczanie terenu wokół cmentarzy, zwracanie uwagi na nieprawidłowo parkujące pojazdy w pobliżu cmentarzy, a także niesienie pomocy osobom oczekującym wsparcia i informacji.

Pamiętajmy także, że zostanie zmieniona organizacja ruchu w okolicach cmentarzy. Dlatego należy zwracać szczególną uwagę na tymczasowe oznakowanie dróg.
Korzystanie w najbliższych dniach z transportu publicznego jest najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą szybko i bezpiecznie dotrzeć do konkretnego cmentarza i równie sprawnie z niego wrócić.

Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu

1 komentarz

  • 098 Reply

    1 listopada 2018 at 19:48

    No i w koncu zobacze jak wygladaja Straznicy Miejscy he,he.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register