Strefy gier i zabaw czeka na lodowisku

Choć sezon łyżwiarski już dawno się zakończył i Mistrzostwa Świata w piłce nożnej także przeszły do historii to elbląskie lodowisko Helena nadal tętni życiem. Ciekawą ofertę przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zaprasza aby spędzić aktywnie czas w strefie gier i zabaw.

Codziennie z obiektu MOSiR korzystają zarówno dzieci jak i dorośli. Podobnie bowiem jak w latach poprzednich w czasie letniej przerwy od zajęć szkolnych MOSiR udostępnił halę lodowiska dla dzieci i młodzieży, która wakacje spędza w mieście.

Ulotka MORS jpg

– Trzeba od najmłodszych lat zaszczepiać u dzieci pasję i miłość do sportu – twierdzi Andrzej Bugajny, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu. – Doskonałą okazją do tego są wakacje, podczas których proponujemy szereg zajęć rekreacyjno-sportowych dla dzieci i młodzieży.

Do dyspozycji naszych milusińskich są przygotowane: boisko do unihokeja, boisko do piłki nożnej, rowerowy tor sprawnościowy, kosz do gry w koszykówkę, stoły do piłkarzyków, stoły do cymbergaja, trampoliny oraz stoły do tenisa stołowego.

– Udział w proponowanych zajęciach to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu zdrowo i aktywnie – przekonuje Marek Kucharczyk, zastępca dyrektora w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. – W ten sposób chcemy odciągnąć dzieci i młodzież od telewizorów oraz komputerów i zaprosić do wspólnej zabawy. Ważne by każdą wolną chwilę spędzać aktywnie. Bo jak to mówi przysłowie: w zdrowym ciele zdrowy duch.

Strefa gier i zabaw funkcjonuje do końca wakacji, od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00. Wstęp do strefy jest bezpłatny. Jazda na rowerowym torze przeszkód odbywa się na własnym rowerze oraz obowiązkowo w kasku.

Tekst i fot. MOSiR

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register