Świąteczna pomoc dla osób starszych i potrzebujących w Elblągu

Świąteczne paczki, pakiety z wigilijnymi potrawami i dofinansowania na zakup żywności. Tradycyjnie elbląski samorząd przygotowuje świąteczne wsparcie dla osób starszych i potrzebujących.

Jedną z najpiękniejszych elbląskich tradycji są Świąteczne Spotkania  połączone z wigilią dla mieszkańców. W tym roku z bólem serca musieliśmy zrezygnować ze świątecznego jarmarku. Chcieliśmy jednak, aby Ci najbardziej potrzebujący, mogli jak co roku poczuć atmosferę świąt.

Mimo pandemii – i wynikających z niej ograniczeń  zaprosiliśmy  elbląskie firmy gastronomiczne do uczestnictwa w akcji „Wigilijna pomoc”.

– W ramach tej akcji, 10 elbląskich firm gastronomicznych, które jako pierwsze zgłosiły swój akces do uczestnictwa w Wigilijnej pomocy, na zamówienie Urzędu, przygotowuje 1000 zestawów potraw wigilijnych (barszcz czerwony z uszkami lub pasztecikiem, bigos wigilijny, pierogi z kapustą i grzybami, ciasto, pieczywo). We współpracy z elbląskim MOPS wskazanych zostało 11 organizacji, które swoim podopiecznym w dniach 21 i 22 grudnia przekażą przygotowane posiłki. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w tę pomoc – informuje prezydent Witold Wróblewski.

Do osób starszych i najbardziej potrzebujących trafią również świąteczne paczki z artykułami spożywczymi. Wśród obdarowanych będzie między innymi 260 elbląskich kombatantów.

 

Ponadto rodzice 374 dzieci, które nie uczęszczają do szkoły, a mają dożywianie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej otrzymają pomoc finansową w formie zasiłków celowych na łączną kwotę 74.800 zł.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register