Światowid dla Ukrainy!

W odpowiedzi na aktualną sytuację związaną z wojną na Ukrainie oraz coraz liczniejszą grupą Ukrainek i Ukraińców w Elblągu, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu rusza z akcją „Światowid dla Ukrainy”. W ofercie, która będzie stale poszerzana, na tę chwilę przygotowaliśmy m.in. kafejkę internetową, seanse filmowe dla dzieci z dubbingiem ukraińskim w Kinie „Światowid” oraz zajęcia animacyjne.

Symboli wspierających ukraińską walkę o niepodległość w naszym mieście i regionie nie brakuje. Cała Polska przyłącza się do pomocy naszym sąsiadom. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu także jest solidarne z narodem ukraińskim. Wiemy, że sytuacja jest bardzo dynamiczna i ciężko przewidzieć co się zmieni.

Jednakże nie pozostajemy obojętni wobec inwazji na niepodległe państwo ukraińskie – przygotowaliśmy propozycje spędzenia wolnego czasu dla uchodźców przebywających w Elblągu – by choć na chwilę zapomnieli o dramacie, jaki ma miejsce w ich kraju. Spotkajmy się w każdy czwartek w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Od 10:00 do 13.00    
•    Kafejka internetowa   (kawa, herbata, komputery, możliwość drukowania, skanowania) – sala muzyczna II piętro
•    10:00 – 11:30  Seanse filmowe dla dzieci – animacje dla najmłodszych, filmy dla dzieci z dubbingiem ukraińskim, Kino Światowid
•    Od 11.30 do 13.00 – zajęcia dla dzieci i dorosłych. W programie m.in nauka języka polskiego (przy współpracy z Instytutem Pedagogiczno-Językowym Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu), zajęcia plastyczne, animacyjne, zajęcia ruchowe, gry i zabawy.  

Zaczynamy już od najbliższego czwartku 10 marca 2022.
Więcej informacji tel. (55) 611 20 59/68, email: agnieszka.tkaczuk@swiatowid.elblag.pl

Zapraszamy do współpracy osoby, które znają język ukraiński i chciałyby nam pomóc w organizacji zajęć.

Również elbląskie środowisko taneczne chcę pokazać swoją solidarność z Ukrainą. Już w piątek 11 marca o godz. 16.30 w sali widowiskowo-sportowej CSE „Światowid” w Elblągu odbędzie się prezentacja tancerzy z sekcji działających w Centrum Tańca Promyk oraz pary z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar. Prezentacji będzie towarzyszyć zbiórka środków dla poszkodowanych przeprowadzona przez organizacje pozarządowe. Akcja ma charakter charytatywny.

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register