Święto barw narodowych w Elblągu. Stare Miasto na biało-czerwono

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który obchodzimy 2 maja to święto, które ma na celu popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Na tegoroczne obchody tego święta zapraszał prezydent Elbląga Witolda Wróblewskiego oraz Zespół Szkół Ekonomicznych  i Ogólnokształcących, który w bieżącym roku obchodzi 70 – lecie swojego istnienia.

O godz. 11.00, z okazji Święta Flagi odbył się uroczysty przemarsz ulicami Starego Miasta w Elblągu. W radosnym marszu, który rozpoczął się przed Bramą Targową, wzięli udział przedstawiciele władz Elbląga, organizacje i stowarzyszenia społeczne oraz przede wszystkim dzieci i młodzież z klas mundurowych oraz mieszkańcy naszego miasta, którzy nieśli 50 metrową flagę.

Marsz ulicami Elbląga poprowadziła elbląska Orkiestra Wojskowa oraz Kompania Honorowa z 16 batalionu dowodzenia. Po przybyciu na plac przed Katedrą św. Mikołaja, odegrany i odśpiewany został Hymn Państwowy. Po okolicznościowych przemówieniach, Orkiestra Wojskowa wykonała koncert Pieśni Patriotycznych. A później już było tylko wesoło i radośnie na festynie zorganizowanym z tej okazji.

Wzorem lat ubiegłych mieszkańcom rozdawane były chorągiewki, tak, aby elbląską starówkę zdominowały kolory biały i czerwony.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register