Święto Chleba w Elblągu. Co będzie się działo?

Niecały miesiąc pozostał do kolejnego Elbląskiego Święta Chleba. Przygotowania trwają, a podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim przedstawiony został szczegółowy program wydarzenia.

Zobacz program Elbląskiego Święta Chleba: PROGRAM

Tradycyjnie ostatni weekend wakacji to Elbląskie Święto Chleba. W tym roku przypada ono w dniach 26-28 sierpnia. Będzie to już XVI edycja naszego wydarzenia. Przez trzy dni Stare Miasto będzie tętniło życiem, w każdej części starówki będzie można znaleźć coś interesującego.

Odbędzie się jarmark produktów regionalnych – na tę chwilę mamy już zgłoszonych ok. 120 wystawców, planujemy również koncerty, wspólne gotowanie z Elbląskim Klubem Szefów Kuchni – w tym roku gotujemy żurek oraz grochówkę. Będą również różnego rodzaju warsztaty rzemieślnicze, pokazy ognia, czy animacje dla dzieci.

Tak jak podczas Dni Elbląga nie zapominamy, że ten rok jest rokiem tradycji morskich Elbląga – w związku z tym będą również atrakcje związane z wodą. To między innymi wyścigi smoczych łodzi, rejsy statkiem, czy koncerty – na żeglarską nutę. Wracamy również do naszej tradycji – spotkań z przedstawicielami miast partnerskich podczas Święta Chleba. Na tę chwilę potwierdziło swój udział sześć delegacji.

Serdecznie zapraszam do udziału i wspólnego świętowania – zachęca Witold Wróblewski prezydent Elbląga.

Atrakcje i mocny koncertowy program
Jarmark produktów regionalnych wystartuje już w piątek, tak jak strefa zabaw na Wyspie Spichrzów. Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się program koncertowy, piątkowy koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej „Wodecki – wspomnień czar”, sobotnie szantowo-żeglarskie granie z The Nierobbers na czele, po gwiazdy tegorocznego Święta Chleba – FISZ EMADE TWORZYWO i FUTURE FOLK.

Trzeba się badać, trzeba się ruszać
Święto Chleba będzie nie tylko okazją do smakowania licznych potraw, ale sprzyjać będzie także zadbaniu o zdrowie. Dlatego na Starym Rynku stanie Punkt Badań Profilaktycznych. Natomiast elbląski MOSiR z okazji Święta organizuje wyścigi smoczych łodzi. Cały czas przyjmowane są zgłoszenia od zorganizowanych grup mieszkańców.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register