Szalała hondą po mieście. „Spieszę się na spotkanie” /film/

39-letnia kobieta została zatrzymana przez policyjny patrol ruchu drogowego z Elbląga w momencie, gdy „spieszyła się na spotkanie”. Tak przynajmniej tłumaczyła się policjantom. Dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym przekroczyła o blisko 70 km/h, to jednak nie jedyne wykroczenie jakie popełniła. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy.

Było po godz. 8:00 rano, gdy policyjny patrol z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu zauważył Hondę CR-V jadąca z nadmierną prędkością i wyprzedzającą inne pojazdy w sposób niebezpieczny.

Kierująca została nagrana wideorejestratorem w momencie, gdy wyprzedzała inne auto na skrzyżowaniu oraz przejściu dla pieszych, przejeżdżała linie ciągłe na jezdni oraz jechała przez obszar zabudowany z prędkością 117 km/h – w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 50 km/h.

– Policjanci zatrzymali ją do kontroli. Od siedzącej za kierownicą 39-latki usłyszeli, że „spieszy się na ważne spotkanie” stąd nadmierna prędkość. Spotkanie z policjantami zakończyło się dla niej „zebraniem” łącznej liczby 25 punktów karnych oraz mandatach karnych w wysokości łącznie 1300 złotych za popełnione wykroczenia drogowe. 39-latce zatrzymano także prawo jazdy za rażące przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Kobieta była trzeźwa – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

3 komentarze

 • Kazimierz Reply

  15 listopada 2018 at 20:07

  Wyraźnie widać tablicę: Huta Żuławska, przedtem to zakręt w Pogrodziu. Taka to solidność dziennikarska…

 • Jan Reply

  16 listopada 2018 at 09:23

  Tak policja stwarza zagrozenie zatrzymac od razu i wlepic mandat ciekawe jak by spowodowala wypadek znowu by powiedzieli ze nagranie zniknelo tepe krawezniki

 • Kazimierz Reply

  17 listopada 2018 at 09:34

  Jan ma racje. Jak można jechać 4 km za autem, łamiącym przepisy, i stwarzającym zagrożenie dla innych? Policja nie dba o bezpieczeństwo, a tylko o statystyki i przychody z mandatów. A już po za dyskusją jest fakt, że tym się jeszcze chwali.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register