Szalone „Dyniowe Love” w Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elblągu

Dyniowe szaleństwo w Niepublicznym Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elblągu jako temat przewodni nietypowych, niespotykanych i całkiem zwariowanych zajęć sensorycznych dla dzieci. Efekt? Wspaniała zabawa, olbrzymia radość dzieci, resztki dyni prawie wszędzie na sali i ubranka dzieciaczków już raczej do wyrzucenia. Jednak było warto, bo zabawa była niesamowita.

Dynia – to warzywo dość jednoznacznie kojarzy nam się z jesienią oraz anglosaskim świętem Halloween. Nic więc dziwnego, że przedszkolaki z Przedszkola i Żłobka Mały Europejczyk w Elblągu przywiozły z wyprawy na wieś właśnie dynie.

Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Mały Europejczyk w Elblągu to placówka oświatowa inna niż wszystkie. Przypomina raczej miejsce magiczne, bajkowe, Akademię Pana Kleksa niż zwykłe przedszkole, gdzie dzieci prawie całe dnie spędzają w budynku.

Jednak wszystko, jeśli chodzi o szaleństwa dyniowe, zaczęło się na początku października. Wówczas dzieci z tego niepublicznego przedszkola w Elblągu wybrały się na wieś, na pole dyniowe. Właśnie stamtąd do Małego Europejczyka trafiły te jesienne, piękne warzywa.

O tej wyprawie Małych Europejczyków na pole dyniowe można przeczytać tu:

https://www.malyeuropejczyk.elblag.pl/artykuly/wyprawa-dzieci-z-przedszkola-maly-europejczyk-na-dyniowe-pole,11046.htm

Jak wiadomo dynia to bardzo popularne jesienią warzywo. Nie tylko przydaje się podczas zabaw halloweenowych ale również mogą być smacznym dodatkiem do wielu potraw oraz… służyć do zabaw i zajęć sensorycznych, o czym przekonały się dzieciaczki z tego niepublicznego przedszkola w Elblągu.

Najpierw dynie dzieci ozdabiały – malowały i pokrywały „magicznym proszkiem”. Później zaś nastąpiło istne szaleństwo…A to już zasługa świetnego pomysłu pani dyrektor Wiolety Stępczyńskiej oraz niezwykle zaangażowanych w swoją pracę i miłość do dzieci Pań nauczycielek. Zresztą Mały Europejczyk w Elblągu znany jest z tego, że radość i szczęście dzieciaczków jest tu postawione na pierwszym miejscu.

Jedna z sal budynku Przedszkola i Żłobka Mały Europejczyk w Elblągu została zabezpieczona foliami. Pani dyrektor tego niepublicznego przedszkola zakupiła specjalne miseczki. Dzieci zaś zostały ubrane w białe ubranka – i zaczęło się… „dyniowe love” czy zabawy sensoryczne z dyniami.

Przedszkolaki świetnie się bawiły mogąc dotknąć rozmaitych dań, których bazę stanowiły dynie. Warzywne przysmaki można było również posmakować, zjeść, rzucać nimi w koleżanki i kolegów a nawet wytarzać się w dyniowym mixie.

Oczywiście dzieciaczki mogły również sprawdzić co znajduje się w środku dyni. To, co wewnątrz warzywa znalazły, przekładały do specjalnych miseczek własnymi rękami. W ten sposób wszystkie nasze dynie zostały dokładnie oczyszczone. Ich zawartość zaś dzieci wykorzystały do wspaniałej zabawy. Efekt? Ubrania dzieciaczków raczej nadają się już do wyrzucenia, ale to niewielka cena za sensoryczne szaleństwa z dynią jako tematem głównym.

Tego dnia dzieci w Niepublicznym Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elblągu z pewnością długo nie zapomną. To najlepsza nauka, gdy dzieci mogą wszystkiego dotknąć, powąchać, posmakować, wydłubać i pobawić się tym.

Rozwój sensoryczny to rozwój doznawany poprzez zmysły. To sposób, w jaki dziecko w najmłodszych latach uczy się o świecie i o sobie. Umiejętnie pobudzanie zmysłów (zmysłu równowagi, czucia ciała, dotyku, słuchu, wzroku, smaku i węchu) wpływa na to, jak kształtuje się i dojrzewa układ nerwowy, którego kondycja determinuje jakość wielu zjawisk na aktualnym etapie rozwoju dziecka oraz w jego dorosłym życiu.

Dzięki właściwie rozwiniętemu układowi nerwowemu maluch potrafi lepiej rozpoznawać i regulować emocje, koncentrować się, uczyć, odczuwać ciało, budować postawę, sprawniej rozwijać kompetencje językowe, bezpiecznie dla siebie wchodzić w interakcje i budować więzi.

A to zaledwie niektóre z efektów pracy z dziecięcą sensoryką. Prawidłowa integracja sensoryczna to dobre współdziałanie narządów zmysłowych, które konieczne są do harmonijnego rozwoju i optymalnego funkcjonowania dzieci w świecie.

Więcej informacji i filmów z tego niesamowitego wydarzenia w Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elblągu można obejrzeć na naszej stronie na facebooku.

https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag

Chcesz zapisać swoje dziecko do żłobka lub przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu? Chcesz dać swojemu dziecku wszystko co najlepsze a Jego radość i szczęście oraz wesoły powrót codziennie do żłobka i przedszkola cieszą Ciebie najbardziej? 

Koniecznie skontaktuj się z nami a powiemy Ci jak Twój dzieciaczek może stać się jednym ze wspaniałych Małych Europejczyków.

Kontakt: https://www.malyeuropejczyk.elblag.pl/strony/kontakt

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register