Szkoła podstawowa w Elblągu wyróżniona

Odznaki Jakości eTwinning przyznawane są nauczycielom i uczniom za wybitne projekty eTwinning. Odznaki są świadectwem określonego krajowego i europejskiego standardu. Jest to konkretna forma uznania dla nauczycieli i szkół za wysoki poziom zadań realizowanych w eTwinningu, zachęta dla uczniów, by kontynuowali udział w etwinningowych zadaniach i konkretny sposób pokazania, że ich wysiłki zostały docenione.

I takie właśnie publiczne potwierdzenie zaangażowania szkoły na rzecz jakości i otwartości we współpracy europejskiej otrzymała elbląska Jedenastka za pracę w projekcie eTwinningland. Celem projektu było przede wszystkim kształcenie kompetencji językowych uczniów,  rozwijanie umiejętności wykorzystania TIK, rozwój kompetencji miękkich takich jak pracy w zespole  międzynarodowym, kreatywności, komunikatywności czy organizacji pracy. Społeczność SP 11 rozpoczęła swoją przygodę z projektem we wrześniu 2020, a zakończyła wraz z końcem roku szkolnego.

ETwinningland to projekt, w którym współpracowały ze sobą szkoły z Polski, Turcji, Ukrainy, Macedonii, Grecji i Serbii – podczas prac uczestnicy przedsięwzięcia komunikowali się ze sobą w języku angielskim.

Wśród zadań projektowych, oprócz międzynarodowych videokonferencji, znalazły się: projektowanie LOGO, wspólne tworzenie ebooka o ulubionych postaciach z bajek i kalendarza czy przedstawianie się za pomocą awatara i akrostychu. Dzięki zróżnicowanym działaniom, projekt przyniósł wymierne korzyści uczniom szkół partnerskich i pozwolił na międzynarodową współpracę pomimo pandemii.

Wypracowane rezultaty projektu można podziwiać na blogu projektu na platformie TWIN SPACE: https://twinspace.etwinning.net/136420/home

Magda Szyk-Wojtkiewicz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register