Szkolenie żeglarskie dla dzieci – rusza nabór nowej grupy młodych żeglarzy!

Jachtklub Elbląg we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz Sportową Szkołą Podstawową im. Polskich Olimpijczyków w Elblągu, pod patronatem Prezydenta Miasta Elbląg Witolda Wróblewskiego, już od września 2022 roku rozpoczyna całoroczne szkolenie żeglarskie skierowane do dzieci w wieku 7+. Kierujemy to szkolenie do grupy najmłodszych, by przez zabawę, zaangażowanie w życie klubowe, promować oraz kształtować charaktery naszych dzieciaków.

Zajęcia będą odbywały się cały rok, razy w tygodniu (w soboty), na terenie mariny Jachtklubu Elbląg lub w Marinie Suchacz (w zależności od programu danego tygodnia). W okresie zimowym będziemy korzystali z pływalni oraz sali sportowej.

W pierwszym etapie będą przeprowadzane w formie zabawy, a ich głównym celem będzie przygotowanie dzieci do przygody z żeglarstwem.

W ramach zajęć uczestnicy dowiedzą się:

  • po czym poznać, skąd wieje wiatr;
  • jak przygotować siebie oraz swój sprzęt do żeglugi;
  • jak złapać wiatr w żagle i wyprzedzić swoich kolegów;
  • jak przewrócić łódkę i jak łatwo ją postawić.

W kolejnych etapach zajęć dzieci będą podnosić swoje umiejętności żeglarskie, przygotują się do zdobycia stopnia żeglarza jachtowego oraz rozpoczną rywalizację w regatach sportowych.

W ciągu całego roku, oprócz treningów organizujemy także pikniki żeglarskie dla całych rodzin, dzień żeglowania dla rodziców oraz zabieramy dzieciaki na żeglowanie naszymi “dużymi” jachtami.

Zajęcia na łodziach typu Optymist i Laser Pico poprowadzi dwóch wykwalifikowanych trenerów żeglowania. Optymist to bezpieczna, najpopularniejsza na świecie łódź żaglowa dla dzieci.

Koszt uczestnictwa w zajęciach to 150 zł miesięcznie. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z koordynatorem Elbląskiej Szkółki Żeglarskiej pod numerem telefonu: 607 571 781 – Grzegorz Polak.


Jachtklub Elbląg istnieje już od 60 lat, a jego głównym celem jest upowszechnianie uprawiania żeglarstwa w Elblągu, m. in. poprzez wychowanie młodego pokolenia żeglarzy. Realizując swoje cele statutowe Jachtklub Elbląg otwiera nabór do Elbląskiej Szkółki Żeglarskiej – Jachtklub Elbląg.

Koniecznie obejrzyjcie film z naszych zajęć:

Zapraszam do kontaktu – 607 571 781

Grzegorz Polak
Zarząd Jachtklubu Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register