Szkoły zamknięte od czwartku. Kwarantanna uczniów przez dwa tygodnie

Podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych od poniedziałku na dwa tygodnie. Już od jutra te placówki będą niedostępne dla procesu edukacyjnego – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

W czwartek i piątek rodzice będą mogli oddać dzieci pod opiekę dyżurujących nauczycieli.

– Jest dla nas jasne, że koronawirus i epidemia, która się teraz rozwija, może być bardzo groźna. Może stać się pandemią według WHO – powiedział premier. – Brałem udział w wideokonferencji Rady Europejskiej. Widać wyraźnie, że Polska stosuje bardzo dobrą strategię. Staramy się wyprzedzać pewne działania, które są później powielane przez innych – kontynuował.

Morawiecki stwierdził również, że “do opanowania tej sytuacji, do łagodnego przebiegu, potrzebne są zdeterminowane działania”. Wyjaśnił, że wszystkie placówki oświatowe i szkoły wyższe będą zamknięte od poniedziałku na dwa tygodnie. W czwartek i piątek rodzice będą jeszcze mogli oddać dzieci pod opiekę dyżurujących nauczycieli.

– Dla naszych dzieci najważniejsze jest niewychodzenie z domu, bo dzieci mogą być nosicielami wirusa. To zachowanie, które jest bardzo odpowiedzialne, bo mogą w sposób nieświadomy zarazić swoich dziadków. Wiemy, że dzieci, gdy mają koronawirusa, zazwyczaj przechodzą go w sposób łagodny – mówił premier.

Rząd postanowił także o zamknięciu kin i muzeów.

W Polsce potwierdzono dziś kolejne trzy przypadki zakażenia koronawirusem. Stwierdzono go u młodego mężczyzny z Warszawy, kobiety z Łańcuta w województwie podkarpackim oraz u kobiety z Lublina. W sumie w kraju jest już 25 przypadków zakażenia koronawirusem.

1 komentarz

  • bart Reply

    11 marca 2020 at 15:53

    kwarantanne to odrazu powinno Chinom się zrobić odrazu jak wyszło na jaw ten wirus, 3 miesiące zakaz samolotów, statków, co kolwiek mogło przekroczyć granice. kto na wakacjach?? na koszt Chin, z pracą?? szef firmy by to zrozumiał!! i nie dopuścił chorego do pracy.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register