„Szóstka” prezydenta Wróblewskiego. Jak ten program przyjmą elblążanie?

Komitet Wyborczy Wyborców Witolda Wróblewskiego przedstawił kompleksowy program wyborczy. Po zapoznaniu się z nim pozostaje jednak pewien niedosyt i pytania: dlaczego tego nie zrealizowano przez ostatnie cztery lata oraz jak to wszystko wykonać, skoro Miasto nie ma wielu środków?

Wstrząsany już na początku kontrowersjami dotyczącymi list wyborczych KWW Witolda Wróblewskiego przedstawia swój program wyborczy dla Elbląga. Mamy tu mieszaninę działań już podjętych i realizowanych jak również całkiem nowe projekty.

Wczytując się w program wyborczy Witolda Wróblewskiego można odnieść wrażenie, że obecny prezydent nie sprawował swojej funkcji przez ostatnie cztery lata. A przynajmniej zajmował się czymś innym niż rozwojem miasta. Przedstawione założenia programowe są trafne i powinni być już dawno w Elblągu zrealizowane.

Program komitetu prezydenta miasta składa się z sześciu punktów.

Radosne dziecko

Ten punk zakłada budowę kompleksu rekreacyjnego w Parku Dolinka, utworzenia żłobka i przedszkola na Zatorzu, zajęcia z robotyki w szkołach, odbudowa miasteczka rowerowego, termomodernizacje szkół podstawowych nr 9 i 11, hale sportowe przy szkołach oraz utworzenie ścieżek dydaktycznych.

Spełniona młodzież

Tu działacze prezydenckiego komitetu wyborczego zakładają odbudowę kąpieliska miejskiego przy ul. Spacerowej, utworzenie parków rozrywki Park Tour i Pump Track, organizację turnieju e-sport World of Warships. Powstać ma również Elbląska Szkoła Eksperymentu oraz Międzyszkolna Pracownia E-learningowa. W planach jest również rozwój bazy sportowej, również dalsza modernizacja stadionu przy ul. Agrykola. Mają również pojawić się nowe ścieżki rowerowe.

Szczęśliwy rodzic

KWW Witolda Wróblewskiego planuje wprowadzenie darmowych żłobków. Mają również pojawić się bezpłatne programy profilaktyczne, mieszkania dla młodych rodzin. Prezydent obiecuje również odbudowę szlaku czerwonego w Bażantarni.

Zadowolony Pracownik

Czyli oczywiście tworzenie nowych miejsc pracy. Prezydent obiecuje mieszkania dla tych pracowników, na których usługi jest zapotrzebowanie. Najlepsi absolwenci szkół mają natomiast otrzymywać mieszkania w ramach TBS. Prezydent Wróblewski chce również przekształcić Modrzewinę Północ w tereny inwestycyjne (teraz jest tam przewidziana funkcja mieszkaniowa).

W planach jest również rozwój Elbląskiego Parku Technologicznego, inkubatora przedsiębiorczości, ulgi i preferencje dla przedsiębiorców. Tworzenie nowych START-upów.

Bezpieczny Senior

Na Zatorzu ma pojawić się specjalna strefa dedykowana seniorom w kompleksie powojskowym przy ul. Lotniczej. Tam oprócz opieki medycznej, rehabilitacyjnej, będzie również funkcja pobytowa dzienna, zajęcia integracyjne oraz doradztwo prawne. W planach jest otwarcie poradni geriatrycznej czy dalszy rozwój centrum rehabilitacji. Wdrożony ma być program teleopieki nad seniorami. Każdy senior będzie mógł również za darmo skorzystać z basenu miejskiego.

Usatysfakcjonowany mieszkaniec

Czyli dalsze weekendowe remonty dróg, wymiana oświetlenia drogowego, budowa ronda na krzyżówce ul. Żuławskiej i Warszawskiej. Budowa nowej zajezdni tramwajowej oraz dalsza wymiana taboru. Dla mieszkańców będzie kontynuowany program wymiany pieców grzewczych. Prezydent chce nadal budować przejście podziemne pod wiaduktem na Zatorze. W planach jest stworzenie zbiornika retencyjnego oraz zabezpieczenie przed powodzią ze strony rzeki Elbląg.

Program jest kompleksowy i dobry. Aczkolwiek wiele aspektów nie zostało wyjaśnionych. Skoro Miasto nadal boryka się z olbrzymim zadłużeniem, a wobec braku zgody Rady Miasta na przesunięcie terminu płatności spłaty obligacji i kredytu, trzeba będzie to zadłużenie nadal spłacać w kolejnych latach. Skąd wziąć na to wszystko pieniądze?

2 komentarze

  • 91 Reply

    28 września 2018 at 16:23

    No Brawo!!!! podoba mi sie ten program,a kasa? ka sie dobrze pomysli to sie znajdzie.

  • To Reply

    4 listopada 2018 at 23:54

    Jak to skąd pieniądze na zadłużenie. Po prostu od mieszkańców.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register