Szpiegował w Elblągu? Pracownik firmy budowlanej zatrzymany

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała Piotra Ś. pracownika firmy budującej siedzibę dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód w Elblągu. Doszło do tego pod koniec października, teraz udało się nam dotrzeć do szczegółów sprawy – informuje TVP Olsztyn.

Podejrzany o szpiegostwo Piotr Ś. brał udział w rozbudowie siedziby dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód w Elblągu, czyli jednostki koordynującej funkcjonowanie i szkolenie batalionowych grup bojowych stacjonujących na wschodniej flance NATO. Mężczyzna miał dostęp do dokumentacji budowlanej i planów pomieszczeń.

– Z informacji, jakie docierały do ABW wynikało, że mężczyzna może być tzw. oferentem, czyli próbować podejmować współpracę z obcym wywiadem. W toku czynności ABW rzeczywiście okazało się, że te sygnały dotyczące Piotra Ś. były słuszne i wiarygodne – mówi rzecznik ministra koordynatora ds. służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Usłyszał zarzut zgłoszenia chęci i gotowości do współpracy z obcym wywiadem przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej. W tym przypadku chodziło o służby Federacji Rosyjskiej.

ABW przeszukało również mieszkania najbliższych Piotra Ś. Zabezpieczono tam nielegalną broń. Mężczyzna był zatrudniony w firmie budującej wojskowy kompleks w Elblągu.

Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące.

Więcej: https://olsztyn.tvp.pl/45230186/wspolpracowal-z-obcym-wywiadem-trafil-do-aresztu

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register