Szykuje się kolejny wolny dzień od pracy?

Jest coraz większa szansa, że w naszym kalendarzu pojawi się kolejna czerwona kartka. Senatorowie bowiem nie odrzucili petycji, która zakłada ustanowienie dniem wolnym poniedziałek Zielonych Świątek – podaje „Rzeczpospolita”.

Drugi Dzień Zesłania Ducha Świętego to święto ruchome, na przykład w tym roku przypada na 21 maja. Niektórzy senatorowie z Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji byli zachwyceni pomysłem.

– To inicjatywa, która zasługuje na poparcie – komentuje Zbigniew Cichoń z PiS.

Senator chciał już teraz zaakceptować tę petycję, zdecydowano się jednak poprosić o opinie Episkopat i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

– Wprowadziliśmy już wolne niedziele od handlu. Prawdopodobnie nas na to nie stać. Jeszcze okaże się, że w maju będziemy pracować tylko pół miesiąca – mówi z kolei szef komisji senackiej Robert Mamątow z PiS.

IBRiS przeprowadził sondaż, w którym Polacy wskazali, że najbardziej podobałby im się pomysł z Wigilią jako dniem wolnym od pracy (58 procent). Drugi dzień Zielonych Świątek otrzymał tylko 5 procent głosów – podaje „Rzeczpospolita”.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register