Szykuje się smakowity weekend w Elblągu

Już 6, 7 i 8 maja w Elblągu odbędą się wydarzenia kulinarne, które powinny przypaść wszystkim „smakoszom” do gustu. Co będzie się działo w Elblągu?

Festiwal Pierogów Świata

Festiwal Pierogów Świata ma formę tętniącego życiem targu, przepełnionego kolorami i aromatami.

Jest to wydarzenie mające na celu skupienie w jednym miejscu wielu kultur oraz kuchni. To miejsce spotkań ze znajomymi i rodziną, gdzie pyszne jedzenie łączy ludzi, a pasjonaci gotowania mają okazję zetknąć się z oryginalną kuchnią innych regionów świata.

Można znaleźć tam zarówno orientalne dania niedostępne na co dzień, jak i uwielbiane już klasyki kuchni świata.

Różnorodność smaków i kształtów, nieoczywiste połączenia i zaskakujące doznania smakowe kuchni wschodu, a także pyszna tradycyjna polska kuchnia to coś dla prawdziwych miłośników pierogów. Pierogi jako potrawa zdobyły ogromną i trwałą popularność na całym świecie. Podczas tej edycji festiwalu będziemy mieli okazję spróbować pierogów z różnych zakątków świata.

Czym się różnią takie pierogi od naszych polskich? O ile sama forma farszu zamkniętego w cieście jest taka sama, o tyle sposób przygotowania, kształt, forma, struktura, sposób podania są bardzo zróżnicowane. Na przykład Korea może poszczycić się pierogami mandu, najczęściej przyrządzanymi z duszoną wołowiną i pikantną kapustą kimchi, a najpopularniejsze pierogi gruzińskie to chinkali, świeżo wyrabiane przez kucharzy z tego rejonu smakują naprawdę wspaniale.

Festiwal Pierogów Świata:
https://www.facebook.com/events/936729670352195

Wydarzeniami towarzyszącymi będą Festiwal Smaków Świata i Festiwal Piwa, Wina i Cydru.

Festiwal Pierogów Świata
06-08.05.2022 r.
Elbląg, Plac Katedralny

Piątek 15:00-21:00
Sobota 12:00 – 21:00
Niedziela 12:00 – 18:00

Miłośnicy napojów kraftowych będą mieli okazję oddać się przyjemności jaką jest próbowanie wyrobów najlepszych piwowarów, winiarzy i cydrowników z naszego kraju, a wszystko to w towarzystwie doskonałych potraw i ludzi zainteresowanych sztuką warzenia. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jesteś piwoszem? A może wolisz lampkę wina? Przyjdź, spróbuj a zakochasz się w kraftowych wyrobach. Po takiej podróży sklepowy alkohol już nie smakuje tak samo. Nasi wystawcy to ludzie, którzy z zamiłowaniem i pasją oddają się swojej pracy. Ich wyroby powstają ze starannością, są unikalne i przepyszne. To gratka dla każdego entuzjasty alkoholowych rarytasów. Jest to również świetna okazja, żeby znaleźć oryginalny prezent lub po prostu spróbować nowych smaków – a twoje kubki smakowe będą wniebowzięte!

Chmiel, winogrona i jabłka to temat przewodni podczas tych dni. Nie może Cię tam zabraknąć!

Wydarzeniami towarzyszącymi będą Festiwal Smaków Świata i Festiwal Pierogów Świata.

Festiwal Piwa, Wina i Cydru.
06-08.05.2022 r.
Elbląg, Plac Katedralny

Piątek 15:00-21:00
Sobota 12:00 – 21:00
Niedziela 12:00 – 18:00

Wstęp bezpłatny!

Festiwal Smaków Świata


Już 6, 7 i 8 maja Elbląg stanie się kulinarną stolicą świata! Do miasta zawitają smaki z Azji, Europy, aż po Amerykę. Będziecie mieli okazję spróbować produktów wytwarzanych metodami rzemieślniczymi, według przepisów przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Najlepsze dania, przekąski i napoje będą czekać na was w jednym miejscu. Z całą pewnością zaspokoją podniebienia nawet najbardziej wymagających smakoszy.

Festiwal ma formę tętniącego życiem targu, przepełnionego kolorami i aromatami. Miejsca spotkań ze znajomymi i rodziną, gdzie pysze jedzenie łączy ludzi a pasjonaci gotowania mają okazje zetknąć się z oryginalną kuchnią innych regionów świata.

Można zaleźć tam zarówno orientalne dania niedostępne i nie popularne na co dzień jak i uwielbiane już klasyki kuchni świata.

Wydarzeniami towarzyszącymi będą Festiwal Pierogów Świata i Festiwal Piwa, Wina i Cydru.

Festiwal Smaków Świata
06-08.05.2022 r.
Elbląg, Plac Katedralny

Piątek 15:00-21:00
Sobota 12:00 – 21:00
Niedziela 12:00 – 18:00

Wstęp bezpłatny!

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register