Taaaka dziura! Kiedy droga przy „Plastyku” przestanie tak wyglądać?

Dojazd do sklepu „Biedronka”, który mieści się w budynku dawnego „Plastyka”, to nie lada wyczyn. Dziura na dziurze, wąsko i niebezpiecznie. Zarówno kierowcy, jak i piesi wskazują, że wygląda to po prostu tragicznie. Tymczasem sytuacja prawna tego rejonu jest bardzo zagmatwana.

Tragedia, tak można określić stan dróg dojazdowych przy dawnym budynku „Plastyka”. Obiekt od lat stoi niewykorzystany. Jedynie w niewielkiej części znajduje się sklep sieci Biedronka, przychodnia lekarska, apteka, restauracja oraz siedziby kilku firm.

20171021_125409

Dziury w jezdni są okresowo łatane, jednak bez większego remontu całej nawierzchni jest to raczej „walka z wiatrakami”. Problem w tym, że drogi dojazdowe mają wielu właścicieli i do tej pory niespecjalnie wiadomo, kto jest odpowiedzialny za dany odcinek drogi. Do remontu całości nie ma chętnych.

W tej sprawie pytaliśmy władze naszego miasta już w 2015 r.

– Syndyk sprzedając obiekt i tereny przyległe, zrobił błąd dzieląc np. drogi dojazdowe, windy czy korytarze obiektu pomiędzy różnych właścicieli. Sytuacja jest taka, że teraz nie ma chętnych na remont obiektu czy dróg – informował w 2015 r. elbląski Ratusz. – Nasza decyzja jest taka, że miasto powinno wyjść z tego obiektu, sprzedając swoje udziały.

Jak informował  wówczas Urząd Miejski w Elblągu: trwają prace związane ze zniesieniem współwłasności nieruchomości. Do czasu zakończenia ww. postępowania Gmina Miasto Elbląg nie będzie przeznaczała przedmiotowej nieruchomości do zbycia. W przypadku pojawienia się zainteresowanego najmem przedmiotowych pomieszczeń Gmina Miasto Elbląg rozważy taką możliwość zagospodarowania pomieszczeń.

Tak mijają lata, nic się specjalnie w tej sprawie nie zmienia. Drogi dojazdowe zaś coraz bardziej niszczeją i utrudniają życie elblążanom.

W tej sprawie postanowiła interweniować radna miejska Maria Kosecka.

– Zaniepokojeni mieszkańcy zwrócili się z prośbą o interwencję w sprawie zagrożeń jakie występują w okolicach budynku dawnej spółdzielni Plastyk, a obecnie przychodni zdrowia. Stan dróg dojazdowych oraz chodników jest w stanie katastrofalnym, zagrażającym nie tylko pojazdom ale przede wszystkim zdrowiu pieszych – mówi radna.

Maria Kosecka zwróciła się również do prezydenta miasta o informację jaka jest możliwość jak najszybszej naprawy zarówno dróg dojazdowych jak i ciągów pieszych w okolicach tych poradni.

 

3 komentarze

 • Waldi Reply

  21 października 2017 at 21:18

  Lokal Celebra który co weekend organizuje wesela i obiady w każdy dzień ma ten bałagan na wprost wejścia głównego.

 • andrzej Reply

  22 października 2017 at 18:03

  wstyt dla celebry w zyciu bym niewziął tam sali właściciel pewnie zjadł by własne od ody jak wydac kilka złoty zbojkotujcie

 • noname Reply

  30 października 2017 at 07:41

  Jak ktoś uszkodzi samochód na dziurach wokół budynku to sąd szybko ustali zarządce drogi o odpowiedzialnego za szkode:P

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register