Tajemniczy namiot na rondzie. Co tam się dzieje?

Takie pytanie otrzymaliśmy od jednego z naszych Czytelników, który zastanawia się dlaczego ustawiono dziwny namiot na środku nowego ronda przy skrzyżowaniu ulic Konopnickiej i Niepodległości.

– Od kilku dni znajduje się na rondzie namiot. Czy można sprawdzić, co się tam dzieje – pyta nasz Czytelnik.

Ten namiot to żadna sensacja. Trwa bowiem przygotowanie do oficjalnego oddania nowego ronda „ósemkowego”. Będzie nosiło nazwę miasta partnerskiego Elbląga, czyli Tarnopol.

W poniedziałek nastąpi oficjalne oddanie go do użytku. Pojawi się więc również tablica z nazwą.

– Otwarcie nastąpi w najbliższy poniedziałek – 30 października 2017 roku o godzinie 13.00. Uroczystość jest jednym z elementów tegorocznego jubileuszu – 25-lecie podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy Elblągiem i Tarnopolem – wyjaśnia Joanna Urbaniak, rzecznik prasowa prezydenta Elbląga.

Elbląg i Tarnopol z powodzeniem prowadzą współpracę międzynarodową samorządów, która obejmuje m.in. działania w zakresie kultury, sportu, turystyki, kontaktów i wymiany młodzieżowej. W tym roku, w obydwu miastach, w sposób szczególny, obchodzona jest 25 rocznica podpisania oficjalnej umowy o współpracy partnerskiej, która miała miejsce w dniu 27.06.1992 r. Jednym z elementów programu jubileuszowych obchodów w Elblągu jest nadanie nazwy: Rondo Tarnopol.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register