Tak nas leczą w szpitalach? Kolejny pacjent wypuszczony z odleżynami

Niedawno poruszaliśmy kontrowersyjną sprawę pacjentki, która z okropnymi odleżynami została wypisana z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Teraz docierają do nas informacje, że tak się dzieje również w innych szpitalach.

Informowaliśmy o bulwersującej sytuacji. Starsza elblążanka została w fatalnym stanie, z okropnymi odleżynami wypisana ze szpitala do domu. Kiedy chcieliśmy dowiedzieć się o przyczynę tego stanu rzeczy, Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu odmówił informacji.

O tym więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/pacjentka-w-fatalnym-stanie-wypisana-ze-szpitala-szpitalodmawia-informacji/

W trzech szpitalach, kobieta po udarze, nie znalazła pomocy w sprawie odleżyn. Rodzina pacjentki słyszała od pielęgniarek i lekarzy, że pacjentka jest za ciężka, zbyt otyła, aby ją ciągle przewracać.

– Pojawiły się odleżyny na dolnej części pleców i piętach. Potężne rany do samych kości – mówi synowa pacjentki.

Wszystko zaczęło się dwa miesiące temu, gdy kobieta – po udarze została przewieziona do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

– Mama doznała udaru i trafiła do tego szpitala. Ponieważ jest osobą bardzo otyłą, dość szybko pojawiły się odleżyny. Zwracaliśmy na to uwagę, jednak słyszeliśmy od personelu, że mama jest za ciężka i nie dają rady stale jej obracać – mówi kobieta. – Zaczęliśmy robić to sami, z mężem i córką. Jednak odleżyny stawały się coraz większe.

Kobieta dodaje, że w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu, zamiast udzielić chorej kobiecie opieki chirurgicznej, skierowaną ją z zaawansowanymi odleżynami do Szpitala Miejskiego przy ul. Komeńskiego.

Po naszych publikacjach w tej sprawie kontrolę w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu zapowiedział Rzecznik Praw Pacjenta.

W więcej o tym przeczytasz tu: http://fakty.elblag.pl/po-naszych-publikacjach-rzecznik-praw-pacjenta-wszczyna-postepowanie-w-wojewodzkim-szpitalu-zespolonym/

Tymczasem nasza kolejna czytelniczka informuje, że w podobnym stanie – również z odleżynami, został wypisany jej ojciec ze szpitala w Sztumie.

– Witam przeczytałam wasz artykuł i chciałabym poinformować iż w ostatnim czasie nie tylko ta osoba z elbląskiego szpitala została z takimi odleżynami wypisana ale również w Sztumie w szpitalu mój ojciec został z takimi samymi odleżynami na piętach wypuszczony. Aktualnie leczy się prywatnie bo do lekarza na NFZ trzeba długo czekać a czasu brak. Natomiast jest jeszcze jeden problem gdyż należy mu się leczenie rehabilitacyjne po szpitalu, ale termin jest ok  50 dni od wypisu ze szpitala. Niestety do tego czasu nie wyleczy sobie tych odleżyn a szpital go nie przyjmie i koło się zamyka – pisze pani Magdalena.

2 komentarze

  • Maria Reply

    12 listopada 2018 at 09:56

    Podobna sytuacja miała miejsce w Blachowni, o ile samemu się tam nie zadba o profilaktykę przeciw odlezynowa to oni nic nie zrobią. Straszy pan z mojej rodziny bo złamaniu biodra wrócił z pdlezynami do samej kości, pełno tkanki martwicznej. Co lepsze na wypisie nic nie napisali ani o tym że miał operację ani o tym że ma odleżyny 4 stopnia. Polska służb a zdrowia upada.

  • Anonim Reply

    3 września 2021 at 20:34

    Podobnie leczą w Barczewie w taki sposób odebrali mi bliska osobę… jak macie wyjście nie oddawajcie tam bliskiej wam osoby. To co zrobili przez rok zaniedbując człowieka prosi o pomstę do nieba nie polecam tych morderców co zasłaniają się krzyżem zakonu Maltańskiego

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register