Tak oszukują mieszkańców Elbląga. Nie daj się nabrać!

Tak oszukują mieszkańców Elbląga.

Policja w Elblągu podaje przykładowe sytuacje związane z wyłudzeniami pieniędzy poprzez profil społecznościowy oraz omamienie pozornymi inwestycjami oraz zyskiem z tych inwestycji. Przeczytajcie i nie dajcie się nabrać!

Pierwsza dotyczyła włamania na profil społecznościowy pewnej elblążanki. Sprawca z jej profilu i w jej imieniu rozsyłał do jej znajomych prośby o przelanie pieniędzy. W tym przypadku nikt ze znajomych nie dał się nabrać a kobieta została poinformowana o tym fakcie więc zgłosiła sprawę na policję.

Druga sytuacja dotyczyła mężczyzny, który za namową telefonicznego rozmówcy zaczął inwestować swoje oszczędności w podmorski rurociąg do przesyłania paliwa. Inwestycja miała być pewna i przynieść spore zyski. Przyniosła jednak utratę 120 tysięcy złotych, ponieważ okazało się, że pieniądze przelewał nie na inwestycje a oszustom.

– Przestrzegamy przed pochopnym powierzaniem swoich pieniędzy nieznanym osobom nawet gdy te obiecują nam znaczące zyski. A gdy odbierzemy wiadomość od znajomego poprzez komunikator z prośbą o szybką pożyczkę „blikiem” zweryfikujmy najpierw czy to naprawdę ta osoba – informuje nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register