Tak „parkują” kierowcy w Elblągu. Straż Miejska reaguje

Z nieprawidłowo zaparkowanymi pojazdami Straż Miejska w Elblągu boryka się niemal każdego dnia.  Posiadamy szeroką kolekcję dokumentacji fotograficznej obrazującej ten problem. Przepisy jasno wskazują, czy można i w jaki sposób można parkować na chodniku – informują strażnicy miejscy z Elblągu.

Do tej kolekcji dołączyła ciężarówka marki MAN z naczepą parkująca na całej szerokości chodnika przy ul. Kajki. Kierowca pojazdu został ukarany mandatem karnym. Czy piesi mają latać? – informuje Straż Miejska w Elblągu.

Strażnicy miejscy przypominają, że możemy parkować na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t, pod warunkiem, że: na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju; szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m; pojazd umieszczony przednią osią na chodniku nie tamuje ruchu pojazdów na jezdni.

Dopuszcza się również, przy zachowaniu warunków określonych wyżej, zatrzymanie lub postój na chodniku przy krawędzi jezdni całego samochodu osobowego, motocykla, motoroweru lub wózka rowerowego, a inny pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t może być w całości umieszczony na chodniku tylko w miejscu wyznaczonym odpowiednimi znakami drogowymi.

fot. Straż Miejska w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register