Tak piesi łamią przepisy! Więcej razy niż kierowcy

Na elbląskich drogach policjanci z ruchu drogowego prowadzili działania NURD. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też kontrolowali, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

Podczas działań piesi popełnili 36 wykroczeń, a kierowcy tylko 3. Funkcjonariusze Zatrzymali jednego kierowcę za przekroczenie prędkości o „50+”. Działania NURD były prowadzone wspólnie z policjantami z Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie z wykorzystaniem ambulansu monitoringu wizyjnego.

Policyjny ambulans monitoringu wizyjnego rejestrował wykroczenia popełniane przez kierowców, ale również przez pieszych. Funkcjonariusze odnotowali trzy wykroczenia, które popełnili kierowcy wobec pieszych. Były to przypadki nieudzielenia pierwszeństwa oraz niestosowanie się do sygnalizacji.

W działań „NIECHRONIONY UCZESTNIK RUCHU DROGOWEGO” piesi, aż 36 razy przekraczali jezdnię „na czerwonym świetle” oraz w miejscu niedozwolonym. Ponadto policjanci obsłużyli 7 kolizji i przeprowadzili 309 badań trzeźwości kierowców. Tylko jeden z nich kierował po alkoholu. Został zatrzymany w Pasłęku przy ul. Westerplatte. Miał 1,2 promila alkoholu w organizmie.

– Funkcjonariusze kontrolowali także prędkość kierowców. Ujawnili 20 wykroczeń. Rekordzista jechał skodą 106 km/h (na ograniczeniu do pięćdziesięciu). Został zatrzymany w podelbląskich Raczkach. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Działania NURD były prowadzone wspólnie z policjantami z Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie z wykorzystaniem ambulansu monitoringu wizyjnego – mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP Elbląg.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register