Tak trują powietrze w Elblągu /zobacz film/

Nasz Czytelnik nadesłał nam film – doskonały przykład na to, jak sami zatruwamy swoje własne środowisko. Czarny dym wali mocno z komina. Straż Miejska ma możliwość na takie osoby nałożenia mandatu w wysokości nawet 500 zł.

 

 

Elblążanin od dłuższego czasu obserwował budynek znajdujący się na rogu ul. Lubranieckiej i Browarnej. Z komina tego domu wydobywa się czarny, smolisty dym.

– Chyba palą tam śmieciami. Dym jest czarny. Nie zdają sobie sprawy z zagrożenia jakie występuje – napisał do nas mieszkaniec miasta.

Straż Miejska w Elblągu interweniuje w sprawie zatruwania środowiska paleniem odpadów. Tylko na początku tego roku ukarano już mandatami 28 osób.

– Przypominamy, że spalanie odpadów jest wykroczeniem określonym w art. 191 Ustawy o odpadach, i zagrożone jest karą grzywny do 5 000 zł., gdy sprawa trafi do sądu. W przypadku wdrożenia postępowania mandatowego może być nałożony mandat karny w wysokości od 20 do 500 zł. – informuje Karolina Wiercińska z elbląskiej Straży Miejskiej.

 

2 komentarze

  • Wstyd i hańba Reply

    18 lutego 2019 at 09:46

    Niech mieszkaniec nie sra rzarem bo być może jest tak że właściciel pieca kupuje węgiel na bieżąco, a jak sami zainteresowani wiedzą to nawet taki węgiel kupiony w mrowce w worku jest mokry. I dopóki sie nie rozpali doputy będzie kopcil na czarno. Pierw sprawdźcie potem oskarzajcie.

  • flip Reply

    18 lutego 2019 at 17:40

    Puścić drona Lubraniecka.Brzeska.Browarna .Niska.Dolna.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register