Tak wygląda budowa nowego obiektu w Elblągu. Ma być najwyższy w mieście

Trwa budowa obiektu handlowo-mieszkalnego „Regal Park”. Nowy obiekt powstaje w miejscu, gdzie miała lokalizować się galeria handlowa Porto 55 – czyli u zbiegu ul. Nowowiejskiej i Królewieckiej. Inwestorzy wskazują, że obiekt będzie najwyższym budynkiem w Elblągu.

Jak informuje inwestor, Regal Park to w ciągu ostatnich lat jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji w Elblągu. Już w niedługim czasie stanie się wizytówką naszego miasta.

Regal Park – Królewski Park, to połączenie funkcji mieszkalnej, biznesowej i poprzez otaczające inwestycję tarasy oraz przyległy park, funkcji wypoczynkowej. Piętnaście kondygnacji w tym czternaście nadziemnych i jedna podziemna powoduje, że będzie to najwyższy budynek w naszym mieście.

Inwestycja realizowana u zbiegu ulic Królewieckiej i Nowowiejskiej, to również nowa jakość budownictwa w Elblągu. Budynki swoją architekturą i funkcją będą spełniały oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Jak deklaruje inwestor, RegalPark to nie tylko mieszkalny piętrowiec ale również powierzchnie użytkowe i biurowe.

„Cała przestrzeń handlowo – usługowa zajmie 3731 m2. Parter inwestycji przeznaczony jest na sklepy i lokale handlowe różnych branż, natomiast lewe, dwupiętrowe skrzydło, zostało przeznaczone na lokale biurowe i usługowe o łącznej powierzchni ponad 1800 m2. To pierwszy w naszym mieście budynek, w którym będą się znajdowały biura klasy A: ciche windy, recepcja, konsjerż, open space – to rozwiązania, których do tej pory brakowało w Elblągu”.

Inwestor wskazuje, że na potrzeby mieszkańców bloku powstanie podziemny parking przeznaczony na 235 miejsc. Jednak czy to rozwiąże problemy postojowe dla samochodów w tym miejscu?

Czy przy okazji zostanie zmodernizowany układ komunikacyjny wokół powstającej inwestycji?

Jarosław Kraiński z firmy Freedom Nieruchomości, odpowiedzialnej za inwestycję RegalPark unika jednoznacznej odpowiedzi.

– Nie można mówić o modernizacji czegoś co nie istnieje. Komunikacja do inwestycji Regal Park flat&business będzie bezkolizyjna i odbywać się będzie odrębnym, nowo wybudowanym wjazdem z ulicy Nowowiejskiej. Szczegółowy projekt inwestycji znajduje się w Departamencie Urbanistyki i Architektury – informuje Jarosław Kraiński.

fot. Regal Park

1 komentarz

  • Realista Reply

    30 czerwca 2019 at 15:41

    Budynek nie bedzie najwyszy bo 14 kondygnacj, czyli 13 pieter daje okolo 42 metry. I westor pisze na stronie, izbedzie on najwyszy w tej czesci miasta, w co rowniez watpie bo budynek sadu ma 46m. Najwyzszym budynkiem mieszkalnym pozostaje brama na modrzewina z 50m.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register