Tak wygląda nowe policyjne BMW – prawdziwe monstrum

Elbląscy policjanci mają nowy, szybki i nieoznakowany radiowóz. To BMW 330i XDrive. Auto zostało zaprezentowane elblążanom podczas festynu na Bulwarze Zygmunta Augusta. Ma służyć głównie do patrolowania drogi krajowej numer 7.

Elbląscy policjanci ten nieoznakowany radiowóz otrzymali podczas specjalnej gali Święta Policji w naszym mieście.

Policyjne BMW wyposażone jest w  silnik 2.0 turbo o mocy 252 KM i 350 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Samochód ma napęd na wszystkie koła i automatyczną skrzynię biegów o ośmiu przełożeniach.

Rozpędza się do 100 km/h. w 5,8 s. Średnie zużycie paliwa, podawane przez producenta, to 5,9 l/100 km.

Tabor elbląskiej policji stale się unowocześnia. Komenda Miejska Policji w Elblągu otrzymała już w tym roku 7 nowych radiowozów. Środki na zakup aut pochodziły z Komendy Głównej Policji oraz od Prezydenta Elbląga, Starosty oraz poszczególnych gmin.

Wśród przekazanych radiowozów znalazło się 5 Hyundai i20, 1 Kia Ceed i 1 Volkswagen T6. Pierwsze 5 aut zakupionych zostało w połowie z funduszu centralnego a w połowie ze środków lokalnych przekazanych przez: Prezydenta Elbląga, Starostę Elbląskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Pasłęk, Burmistrzów: Młynar i Tolkmicka oraz Wójtów Gmin: Elbląg, Milejewo i Godkowo.

Nowe samochody trafiły do służby patrolowej, policjantów dzielnicowych poszczególnych gmin oraz do Komisariatu Policji w Pasłęku. Wszystkie otrzymane pojazdy są oznakowane i wyposażone w policyjny sprzęt.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register