Tak zmieni się Park Dolinka w Elblągu

Liczne urządzenia do zabawy i rekreacji, atrakcje dla wszystkich grup wiekowych, od dzieci po seniorów, a to wszystko w rewitalizowanym właśnie Parku Dolinka. W Urzędzie Miejskim podpisano umowę na drugi etap prac, którego efektem będzie montaż nowych urządzeń, to one stworzą z Dolinki park wypoczynku i rekreacji z prawdziwego zdarzenia.

– Na koniec roku fantastyczna wiadomość, rozstrzygnięcie przetargu, podpisanie umowy. Tak jak wcześniej mówiłem cała rewitalizacja Parku Dolinka to około 13 mln zł. Część pierwsza, infrastrukturalna, już jest realizowana. Część drugą, związaną z wyposażeniem, z miejscami do rekreacji, mam przyjemność właśnie podpisywać ze zwycięską firmą ze Szczytna, z firmą Novum. Ta umowa jest na około 5,2 mln zł, gratuluję wygrania przetargu – mówił Witold Wróblewski prezydent Elbląga – 160 urządzeń będzie w całym kompleksie, to już pokazuje skalę przedsięwzięcia. Tam będą atrakcje dla wszystkich, dla każdej grupy wiekowej. To potężny obszar 9 hektarów. Po tej modernizacji, realizowanej przy wsparciu środków unijnych, będzie to wizytówka naszego miasta, przyciągająca elblążan i gości z innych gmin – podkreślił prezydent.

– Cieszę się, że rok kończymy rozstrzygnięciem przetargu i podpisaniem umowy, a w połowie przyszłego roku planujemy już kończyć to przedsięwzięcie i wszyscy będziemy mogli z niego w pełni korzystać – wskazywał Wróblewski.

– Ta umowa to dla nas taki świąteczny prezent, to dla naszej firmy duża realizacja i będzie ona taką naszą wizytówką. Firma istnieje od 24 lat, zaczynaliśmy od produkcji placów zabaw, co do dziś robimy, to nasza główna specjalizacja. Tę realizację wykorzystamy jako referencje i naszą wizytówkę. Mam nadzieję, że terminowo skończymy prace i park będzie długo służy następnym pokoleniom – powiedział Kamil Tabaka prokurent firmy Novum.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register