Targowisko Miejskie ponownie otwarte

Od najbliższego poniedziałku tj. 11 maja br. zostaje ponownie otwarte Targowisko Miejskie w Elblągu, przy ul. Płk. Dąbka. Oznacza to, że rolnicy i sprzedawcy mogą ponownie rozpocząć handel od wtorku tj. 12 maja br.

Sprzedaż będzie jednak musiała odbywać się zgodnie z zaleceniami, z dnia 25.03.2020 roku, Głównego Inspektora Sanitarnego dla targowisk i bazarów, na których sprzedawana jest żywność tak, aby były zapewnione wszelkie wymogi sanitarne, zarówno dla handlujących, jak i klientów.

– Decyzja o wznowieniu handlu na targowisku to efekt zakończonej modernizacji i uzyskania pozwolenia na użytkowanie płyty głównej, analiz epidemiologicznych i decyzji rządu, który w ramach odmrażania gospodarki otworzył obiekty handlowe. Miejsca na placu targowym zostaną wyznaczone przez Zarząd Budynków Komunalnych, z zachowaniem wytycznych Inspekcji Sanitarnej. Apeluję jednak, zarówno do sprzedających, jak i osób, które będą zaopatrywały się na rynku o zachowanie szczególnej ostrożności, przestrzeganie obowiązujących zasad bezpieczeństwa oraz zabezpieczenie wszelkich środków ochrony (zachowanie wymaganej odległości, rękawiczki, maseczki, płyny ze środkiem dezynfekcyjnym) – podkreśla prezydent Witold Wróblewski.

Szczegółowe informacje na temat zasad dla osób handlujących można uzyskać w biurze Targowiska Miejskiego przy ul. Płk. Dąbka.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register