Te budynki pamiętają początek XX wieku. Wkrótce zostaną wyburzone!

Obecne otoczenie al. Grunwaldzkiej oraz powstającego osiedla Sadowa wkrótce zmieni się bezpowrotnie. Niektóre stare budynki, pamiętające jeszcze czasy sprzed 1945 r. zostaną wyburzone.

Zgodnie z realizowanym przez Miasto Planem rozbiórek budynków gminnych na lata 2017 – 2020, w najbliższych latach przy alei Grunwaldzkiej wyburzonych zostanie kilka budynków komunalnych. Są to przede wszystkim wybudowane w latach 1907-1908 budynki mieszkalne, których ze względu na zły stan techniczny nie opłaca się remontować. Do tego niektóre z nich znajdują się w pasie drogowym.

Z tego powodu do 2020 roku przewidziano ich rozbiórkę.  Wyburzony zostanie m.in. ciąg budynków po stronie południowej alei Grunwaldzkiej (od strony terenu PKP) oznaczony numerami: 8A, 10, 12, 14 i 20 oraz jeden budynek po stronie północnej z numerem Grunwaldzka 107 (sąsiaduje bezpośrednio z Osiedlem Sadowa i terenem PZMot.).

Ze względu na swój stan, rozbiórki doczeka się również wybudowany w 1900 r. budynek mieszkalny przy ul. Komeńskiego 3.

Rzecz jasna, stanie się tak dopiero po wykwaterowaniu i znalezieniu lokatorom wyburzanych budynków nowych mieszkań.

Źródło: https://www.facebook.com/osiedlesadowaelblag/

1 komentarz

  • Damian Reply

    1 maja 2019 at 15:04

    Ceglany budynek przy komeńskiego powinnien zostać już dawno wyburzone i co? Niech ta rodzica opuści ten straszny, przerazający dom bo tu jeszcze będzie straszniej.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register