Teatralnie w Bażantarni

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu zapraszają na kolejne, teatralne tym razem,  niedzielne popołudnie w Bażantarni. Na scenie muszli koncertowej zagości spektakl „Niedźwiedź i Oświadczyny”, który swoją teatralna premierę miał w 2005 roku i do dziś cieszy się ogromna popularnością i to w niezmienionej obsadzie. Przed pięcioma laty świętowano 100 spektakl, ale w najbliższą niedzielę będzie to bażantarniowa premiera.

Będzie to siedemdziesiąt minut śmiechu i zabawy. Jak pokazuje życie, tekst Antoniego Czechowa jest wciąż aktualny, wciąż bawi. Z pozoru dwie różne historie łączy wspólny mianownik – uczucia. Na scenie zobaczymy cały wachlarz emocji – od miłości po nienawiść, od złości aż po pasję. Patrząc na bohaterów Czechowa, odnosimy także wrażenie, że obserwujemy samych siebie – nasze charaktery, ludzkie słabości i namiętności.

Spektakl reżyserował ukraiński aktor i reżyser Wiaczesław Żiła, a w spektaklu wystąpią: Marta Masłowska, Teresa Suchodolska, Mariusz Michalski, Lesław Ostaszkiewicz i Jerzy Przewłocki.

Tegoroczna edycja Salonu odbywa się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Prezydenta Elbląga.
Partnerami są: Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, Zarząd Okręgu Polskiego Związku Łowieckiego. Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne.

Z uwagi na obowiązujące przepisy sanitarne przypominamy o limicie miejsc na widowni, zabraniu maseczek, zachowaniu odległości.
Początek spektaklu godz. 17.00 wstęp wolny muszla koncertowa w Bażantarni. Przed spektaklem, z inicjatywy aktora elbląskiego teatru Mikołaja Ostrowskiego, będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz elbląskiego Schroniska dla Zwierząt.

Autorem zdjęć jest Wiesław Czerniawski (z archiwum teatru)

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register