Terroryzowali sprzedawców targowiska

Dzielnicowi z komisariatu w Konstancinie-Jeziornie wraz piaseczyńskimi kryminalnymi zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o wymuszenia i rozboje. Z zebranych w tej sprawie materiałów wynika, że bijąc i grożąc zmuszali sprzedawców jednego z targowisk do oddawania części utargu. Sprawa ma charakter rozwojowy. Dwóch z zatrzymanych zostało już aresztowanych na trzy miesiące.

Dzielnicowi z komisariatu w Konstancinie-Jeziornie od kilku dni otrzymywali niepokojące sygnały o grupie kilku mężczyzn, którzy sprzedawcom na jednym z targowisk grożą zniszczeniem mienia lub pobiciem, jeśli nie otrzymają żądanych sum pieniędzy.

Policjanci ustalili już, że mężczyźni ci nie poprzestali wyłącznie na słowach. Jeden ze sprzedawców został w brutalny sposób pobity, a kobiecie sprzedającej owoce, która zaprotestowała zniszczono towar. Jeden z podejrzewanych mężczyzn w razie odmowy płacenia groził sprzedawcom nożem.

Dzielnicowi z komisariatu w Konstancinie-Jeziornie w wyniku podjętych działań operacyjnych zatrzymali 40 i 22-letnich mężczyzn, mieszkańców powiatu piaseczyńskiego podejrzewanych o dokonanie tego przestępstwa. Po kilku godzinach w ręce piaseczyńskich kryminalnych wpadł trzeci z podejrzewanych 35-letni mieszkaniec gminy Konstancin-Jeziorna.

Sprawa ma charakter rozwojowy, materiały w tej sprawie trafiły już do prokuratury w Piasecznie. Wobec dwóch mężczyzn wystąpiono z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, do którego sąd się przychylił. 40-latek i 22-latek najbliższe trzy miesiące spędzą w izolacji.

terroryzowali1terroryzowali2

źródło: policja.waw.pl. foto: konstancin24.eu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register