To będzie rewolucja w elbląskiej komunikacji miejskiej. Ceny biletów będą tańsze!

Program „Elblążanin Plus” staje się faktem. Radni PiS wprowadzają pakiet projektów uchwał, które zmierzają do poprawy życia mieszkańców miasta. Na pierwszy ogień idą ceny biletów komunikacji miejskiej – ma być taniej dla tych, którzy codziennie korzystają z autobusów i tramwajów.

Będzie obniżka cen biletów komunikacji miejskiej w Elblągu. Skorzystają głównie te osoby, które z autobusów i tramwajów korzystają regularnie. Jest też zachęta dla kierowców. Jeśli zdecydują się na jazdę komunikacją miejską mając przy sobie dowód rejestracyjny auta, mogą kupić tylko bilet ulgowy za 1,40 zł.

Odpowiedni projekt uchwały w tej sprawie ma pojawić się na sesji w czerwcu br. Natomiast zmiany w cennikach komunikacji miejskiej mają obowiązywać od września br.

Co zakłada projekt Prawa i Sprawiedliwości?

Uczniowie i studenci będą mogli korzystać z imiennego biletu miesięcznego w cenie 25 zł (obecnie 40 zł). Bilet semestralny ma kosztować tylko 120 zł (obecnie 180 zł). Na zniżki mogą liczyć również posiadacze imiennych biletów miesięcznych. Ich cena ma wynosić 80 zł (normalny) i 40 zł (ulgowy). Bilet miesięczny tylko na dni robocze ma kosztować 75 zł.

Tańsze mają być również ceny w Elbląskiej Karcie Miejskiej.

Jednorazowy bilet do dwóch przystanków ma kosztować 2 zł (ulgowy 1 zł). Powyżej dwóch przystanków 2,30 zł (ulgowy 1,15 zł). Jeśli ktoś się przesiądzie w ciągu 20 minut to za bilet zapłaci tylko 1 grosz.

Tańsze będą bilety u kierowców – zamiast 3,40 zł taki bilet będzie kosztował 3 zł.

– To również ułatwi zakup biletów u kierowców i motorniczych – przekonuje Marek Pruszak, przewodniczący Rady Miasta Elbląga.

Marek Pruszak zapewnia, że na takie obniżki cen biletów są zabezpieczone środki w rezerwie budżetowej w wysokości 600 tys. zł. na realizację programu „Elblążanie Plus”.

– To wymierna pomoc samorządu dla elbląskich rodzin, szczególnie dla uczniów i studentów – dodaje Marek Pruszak. – Chcemy też wspomóc pracowników elbląskich przedsiębiorstw oraz promować bilety okresowe i EKM. To również powinno spowodować wzrost ilości pasażerów komunikacji miejskiej.

Podobny projekt na najbliższej sesji Rady Miasta Elbląga chce przedstawić prezydent Witold Wróblewski. Tam również jest mowa o obniżkach cen biletów komunikacji miejskiej.

O tym pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/ceny-przejazdow-komunikacja-miejska-spadna-prezydent-zapowiada-zmiany/

– Będziemy chcieli zdjąć z porządku obrad sesji projekt prezydenta. Nasz jest bardziej kompleksowy – zapowiada przewodniczący Rady Miasta Marek Pruszak. – Nasze propozycje trafią do prezydenta miasta w celu przygotowania odpowiedniego projektu uchwały i poddaniu tych propozycji konsultacjom społecznym.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register