„To będzie wyzwanie”. Budowa wiaduktu na Zatorze staje się faktem

Rusza budowa wiaduktu i dróg dojazdowych łączących dzielnicę Zatorze z centrum miasta. Umowę w tej sprawie podpisali dziś Witold Wróblewski prezydent Elbląga oraz przedstawiciele konsorcjum gdyńskich firm, które wygrały przetarg, MTM S.A. oraz VISTAL. To inwestycja, która poprawi komunikację pomiędzy dzielnicami rozdzielonymi torami kolejowymi.

– To jedna z najdłużej wyczekiwanych przez elblążan inwestycji. Potrzeba jej zrealizowania pojawiła się już w strategi z 1996 roku. Od dawna mieszkańcy pytali, kiedy uciążliwy problem połączenia Zatorza z centrum miasta zostanie rozwiązany. Dziś już nie mówimy o tej inwestycji, ale przystępujemy do jej realizacji – podkreślił z zadowoleniem prezydent Wróblewski – 14 lipca podpisana została już umowa na inżyniera kontraktu. Mamy więc wszystkie stosowne umowy do zrealizowania tego zadania – dodał prezydent.

W podpisywaniu umowy ze strony Konsorcjum uczestniczyli, Marek Ignatowski prezes zarządu MTM S.A. i Ryszard Zaremba wiceprezes firmy, obecni byli również Maciej Michalski kierownik budowy oraz Marek Kuna z Departamentu Zarząd Dróg UM.

– Dla nas jest to inwestycja średniej wielkości, realizowaliśmy już zadania powyżej 100 mln zł. Na pewno wyzwaniem będzie sam teren i jego uwarunkowania gruntowe. Nie przewidujemy jednak większych trudności, również w zakresie budowy samego obiektu mostowego, który realizuje doświadczona firma VISTAL – mówił Marek Ignatowski prezes zarządu firmy MTM S.A.

Przypomnijmy, że Ratusz wyłonił również francuską firmę, która będzie nadzorowała przebieg całej inwestycji.

O tym pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/francuzi-przypilnuja-budowy-wiaduktu-na-zatorze/  

Przeciwko tej inwestycji ostro protestował również były prezydent Elbląga, a obecny poseł PiS – Jerzy Wilk.

Stwierdził On, że:” Wydać kilkadziesiąt milionów złotych na przebudowę kilku ulic na Zatorzu to jest zbyt duży wydatek. Jest wiele potrzeb w naszym mieście, niekoniecznie najważniejszym z nich jest wiadukt. To jest jakiś horrendalny projekt. Mam nadzieję, że jeszcze jest szansa na zmianę tego pomysłu. Wydaję mi się, że jest to ogromny błąd. Dziennie przejeżdża przez Elbląg 13 pociągów. To nie są czasy, gdy pod szlabanem stało się godzinami. Jest droga przez ul. Akacjową, więc nikt nie może powiedzieć, że mieszkańcy Zatorza są odcięci.”

O tym więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/jerzy-wilk-przeciwny-budowie-wiaduktu-na-zatorze-gdyby-byl-prezydentem-inwestycji-by-nie-bylo/

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register