To bestialstwo. Ktoś zmasakrował psa i zakopał żywcem. Zwierzę cudem przeżyło

Pies zagryzł kurę. Zemsta człowieka była okrutna. Zwierzę został postrzelone, brutalnie skatowane a następnie jeszcze żywego zakopano w ziemi. Pies jednak cudem przeżył, bo znalazł się inny, dobry człowiek.

W którym miejscu zaciera się granica między byciem człowiekiem, a potworem? Nie nam oceniać, nie nam sądzić, jednakże mimowolnie nasuwa się pytanie – kim trzeba być, by żywą, niewinną, bezbronną istotę – zakopać żywcem, bez żadnych skrupułów? Czy w ogóle warto pochylać się nad analizą tegoż działania? Czy samo jego podjęcie nie świadczy o braku człowieczeństwa?” – informuje OTOZ Animals w Elblągu.

Poniżej przytaczamy relację tej organizacji zajmującej się pomocą zwierzętom.

Pies zagryzł kurę. Rozsierdził tym samym swojego właściciela, który postanowił go ukarać. Dokumentnie, brutalnie, czynem przyprawiającym nas o gęsią skórkę. Blef miał wiele szczęścia. Jego płacz usłyszała osoba będąca nieopodal, wydostała go z pułapki i przywiozła do nas. Przeraża nas sama myśl, jaki byłby finał tej historii, gdyby Blef został usłyszany za późno.

Blef otrzymał natychmiastową pomoc w lecznicy weterynaryjnej, gdzie ustalono, że ktoś do niego strzelał… Rana na głowie natomiast świadczy o uderzeniu tępym narzędziem – najprawdopodobniej łopatą…

Spodziewamy się sporego rachunku za zdjęcia RTG, USG, badania krwi oraz pobyt w lecznicy. Blef jest w dalszym ciągu na lekach przeciwbólowych i antybiotyku. Musi dostawać dobrej jakości karmę oraz suplementy. Nie wiemy, ile potrwa rekonwalescencja Blefa, ale już widzimy poprawę i jesteśmy dobrej myśli.

W piątek złożono zawiadomienie w Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez człowieka, który się tego dopuścił. Będziemy walczyć o najwyższy wymiar kary.

Proces rekonwalescencji Blefa można wesprzeć darowizną:

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu
ul. Królewiecka 233; 82-300 Elbląg

konto: Bank Millennium 41 1160 2202 0000 0001 2949 7297

BIC/SWIFT: BIGBPLPWXXX

PayPal: elblag.schronisko@otoz.pl

W tytule wpisując: „dla Blefa”

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register