To bulwersuje. Nieletni bez problemów kupują e-papierosy

Jak informuje nas nasza Czytelniczka, w jednym z punktów sprzedaży e-papierosów w Elblągu takie urządzenie wraz z olejkami zawierającymi nikotynę sprzedano osobom nieletnim. Tego zabrania już polskie prawo.

Jak informuje nas jedna z elblążanek, była świadkiem takiej właśnie transakcji w punkcie sprzedaży e-papierosów.

– Ponieważ sama palę, przyjechałam wczoraj, około godz. 16.00 do jednego z punktów sprzedaży po olejki do papierosa elektronicznego. W środku zauważyłam dwóch chłopców. Mogli mieć najwyżej 14-15 lat. Po ich twarzach widać było, że to dzieci – pisze kobieta. – Sprzedawca widząc, że wchodzę do środka był wyraźnie zażenowany sytuacją jednak kontynuował sprzedaż. Kiedy zwróciłam uwagę czy chłopcy nie są zbyt młodzi na takie używki, jeden z nich odpowiedział, że kupuje prezent dla taty na urodziny. Jednak wcześniej wyraźnie usłyszałam, że mówił do sprzedawcy iż chce olejek miętowy ponieważ owocowych nie lubi.

W tej sprawie skontaktujemy się z właścicielem punktu sprzedaży papierosów elektronicznych.

Tymczasem od roku 2016, zgodnie z polskim prawem, papierosów elektronicznych nie wolno sprzedawać osobom nieletnim. To samo dotyczy się również olejków do tych urządzeń.

W nowych przepisach przewidziano zakaz sprzedaży e-papierosów lub pojemników zapasowych (z płynem zawierającym nikotynę) osobom, które nie ukończyły 18 lat.  W sklepach musi być umieszczona informacja: „Zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych, papierosów elektronicznych lub pojemników zapasowych osobom do lat 18”.

Papierosy elektroniczne, podobnie jak tradycyjne, nie mogą być palone w miejscach publicznych, np. na przystankach autobusowych, w tramwajach i pociągach, halach sportowych, szpitalach, szkołach i innych placówkach oświatowo-wychowawczych, lokalach gastronomicznych oraz na placach zabaw.

Widzisz coś niepokojącego? Coś Cię denerwuje, drażni, masz jakiś problem? Pisz do nas na adres: faktyredakcja@gmail.com . Każdemu gwarantujemy anonimowość!

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register