To jedyna taka szkoła w Polsce! Współpracuje ze strażą pożarną

W styczniu 2018 roku Zespół Szkół Techniczno- Informatycznych w Elblągu został jako jedyna placówka oświatowa w Polsce objęty honorowym patronatem przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. To wyróżnienie zawdzięczamy ogromnemu zaangażowaniu i wsparciu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Elblągu.

Oprócz prestiżu jaki daje szkole taka opieka, jej drużyny pożarnicze zyskują wiele praktycznych możliwości np. szkolenia na szczeblu wojewódzkim i centralnym, czy możliwość uczestniczenia w uroczystościach organizowanych przez straż pożarną.

Silniejsze stały się też więzi z PSP w Elblągu czy z OSP w Milejewie i innymi jednostkami powiatu elbląskiego, gdzie nasza młodzież może odbywać praktyki zawodowe i zdobywać doświadczenie.

Dzięki temu wyjątkowemu patronatowi, drużyny pożarnicze ZSTI mają możliwość uczestniczenia w obozach pogłębiających ich wiedzę o trudnym i niebezpiecznym zawodzie strażaka.

W rezultacie, każdy uczeń klasy „strażackiej” zdobywa dzięki odpowiedniemu przeszkoleniu wiedzę i umiejętności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz ratownictwa wodnego, przechodzi szkolenie podstawowe i techniczne. Te umiejętności wykorzystuje biorąc udział w akcjach przeciwpowodziowych, a nawet powodziowych w Elblągu i okolicach.

Sami  przeszkoleni, zdając sobie sprawę z wagi działań profilaktycznych, chętnie dzielą się swą wiedzą prowadząc kursy dla szkolnych kolegów, czy szkolenia z zakresu pierwszej pomocy dla elbląskich dzieci.

W związku z powyższym uczniowie ZSTI czuli się zobligowani do zorganizowania VII miejskich eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Do konkursu przystąpiły 3 elbląskie gimnazja oraz 8 szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali : Karol Pyżyński z klasy 3F oraz Piotr Szala i Milena Mitura z 2C. Po zaciętej rywalizacji w kategorii indywidualnej, do konkursu powiatowego zakwalifikowali się: Julian Harasim z Zespołu Szkół Pijarskich w Elblągu oraz Agnieszka Dobosz  z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwała komisja konkursowa z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu w składzie mł bryg. Tomasz Marcinkowski, st.kpt Przemysław Siagło oraz kpt. Paweł Raczewski.

Organizatorzy wprowadzili również kategorię drużynową. Tak oto wyglądała klasyfikacja szkół gimnazjalnych:
I miejsce: Gimnazjum w Zespole Szkół Pijarskich
II miejsce: Gimnazjum nr 6
III miejsce: Gimnazjum nr 3

A tak kształtowały się wyniki szkól ponadgimnazjalnych:
I miejsce: Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych
II miejsce: Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących
III miejsce: Zespół Szkół Technicznych

Nagrody w Turnieju ufundował Prezydent Miasta Elbląga Witold Wróblewski. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy rozległej wiedzy z zakresu pożarnictwa, a zwycięzcom powodzenia w kolejnych etapach.

Informacja nadesłana

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register