Temperatura przekraczająca 40 st. C. Brak klimatyzacji oraz zamknięte nawiewy, a w środku…sauna. Tak wygląda jazda pojazdami elbląskiej komunikacji miejskiej w upały. Członkowie grupy Meteo Elbląg weszli dziś z termometrami do autobusów i tramwajów. Wyniki badań powinny dać władzom miasta i ZKM do myślenia.
„Uff jak gorąco”. To najlepsze podsumowanie tego co czeka na pasażerów elbląskiej komunikacji miejskiej. Nie ma znaczenia czy jedziemy autobusami czy tramwajami. W środku jest dramat! Tak wysokie temperatury to sytuacja już zagrażająca zdrowiu i życiu pasażerów. Władze miasta oraz dyrektor ZKM powinni natychmiast wdrożyć działania zaradcze.
Meteorolodzy z Elbląga, wyposażeni w termometry, jeździli dziś tramwajami linii nr 1 i 4 oraz autobusem nr 13. Wyniki są porażające.
– Na pierwszy rzut poszła linia nr 1 wystarczyło usiąść w słońcu by wartości gwałtownie rosły i w zasadzie rosły by dalej ale postanowiliśmy zmienić miejsce, po prostu zrobiło się tam nie do zniesienia – czytamy na portalu meteoelblag.pl. – +41.1st.C. Gdybyśmy jechali dłużej zapewne wzrosła by do około 50, co najmniej dziwnym był fakt zamkniętego nawiewu w tylnej części omawianego tramwaju.
Wnioski z dalszej podróży elblążan są przerażające! W pojazdach nie ma klimatyzacji. Nawiewy, które w czasie jazdy mogłyby nieco polepszyć sytuację, są zamknięte! Temperatury oscylują w granicach 40 st. C, a nawet taką wartość przekraczają. Właśnie w takich warunkach, przy tak wysokich cenach biletów komunikacji miejskiej, muszą jeździć elblążanie!
– Dziś temperatura maksymalna podniosła się w Elblągu i powiecie elbląskim do około +30st.C, w czwartek przekroczyć może +33st.C ,co w konsekwencji doprowadzi do jeszcze wyższych skoków na liniach przede wszystkim tramwajowych, czy tak powinna wyglądać komunikacja miejska ? Czy stary tabor już dawno widnieć powinien na złomie. Bilet godzinny kosztuje bagatela 3.40 – dodają elbląscy meteorolodzy.
Więcej: http://www.meteoelblag.pl/2018/08/08/uff-jak-goraco-41-1st-c-komunikacja-miejska-elblag/