To już kryzys. Kolejna osoba straciła życie na przejściu dla pieszych w Elblągu

Nie żyje 76-letnia kobieta potrącona wczoraj na przejściu dla pieszych przy al. Odrodzenia. Niedawno na ul. Nowowiejskiej również zginęła kobieta uderzona przez samochód, kiedy znajdowała się na „pasach”. To już kryzys i władze miasta powinny poważnie zainteresować się tym, co dzieje się na elbląskich ulicach. Mieszkańcy nie mogą bowiem ginąć na przejściach dla pieszych.

Na al. Odrodzenia samochód osobowy z potężną siłą uderzył w kobietę, kiedy ta znajdowała się na przejściu dla pieszych. Policjanci wskazywali, że kierowca prawdopodobnie nawet nie zaczął hamować. 76-latkę, w stanie krytycznym, przewieziono do szpitala, gdzie niestety zmarła.

31-letni kierowca na pewno stracił prawo jazdy. Jeszcze nie wiadomo, jakie inne konsekwencje prawne go dotkną.

Przypomnijmy, że w październiku br. na przejściu dla pieszych przy ul. Nowowiejskiej również została potrącona kobieta, która w wyniku odniesionych obrażeń zmarła w szpitalu.

O tym więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/kolejny-smiertelny-wypadek-w-elblagu-zmarla-kobieta-potracona-na-przejsciu-dla-pieszych/

Nasi Czytelnicy, w wielu komentarzach wskazują, że na ulicach Elbląga, po zmroku, jest bardzo ciemno. Żółte światła lamp nie poprawiają tej sytuacji.

Elbląscy policjanci apelują do kierowców o wolniejszą, ostrożniejszą jazdę.

– Obecna aura nie sprzyja bezpieczeństwu. Szybko zapada zmrok, szczególnie rano i wieczorem nawierzchnie dróg mogą być pokryte warstwą cienkiego lodu – mówi Jakub Sawicki z Zespołu Prasowego KMP w Elblągu

Oczekujemy od władz miasta podjęcia natychmiastowych działań związanych z przeglądem przejść dla pieszych na najbardziej ruchliwych ulicach Elbląga. Tam gdzie to jest tylko możliwe powinny zostać umieszczone spowalniacze ruchu. By więcej już do takich tragicznych wydarzeń nie dochodziło.

 

2 komentarze

  • Kazimierz Reply

    15 grudnia 2017 at 19:54

    To procentuje wmawianie pieszym, że są świętymi krowami, od lat. Nie w Polsce, tu trzeba spojrzeć w prawo i lewo, za nim się wejdzie na jezdnię. Wariaci są wszędzie, na jezdni, jak i na chodnikach. Po prostu, brak zaufania, do innych użytkowników dróg to podstawa PRZEŻYCIA! Większość wypadków w naszym mieście, da się tak wytłumaczyć. Znajoma, która zginęła na przejściu na ul Nowowiejskiej, chodziła z” głową w chmurach” i wg mnie zginęła na własne życzenie. Już raz, osoba obca uratowała ją od wejścia pod auto na przejściu. Ten wypadek, to wtargnięcie pod pędzący samochód (urwane lewe lusterko, jak i ślad na szybie od str. kierowcy

  • Kierowca Reply

    16 grudnia 2017 at 09:17

    Nic dziwnego że nie zaczął hamować gdyż zapewne nie widział kobiety. Pani na pewno widziała światła być może była pewna że zdarzy,albo że na przejściu nie krwawi i ma pierwszeństwo. Piesi to że wy nas świetnie widzicie bo jedziemy na światłach to nie znaczy że my tak samo widzimy was .

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register