To ojciec skatował trzymiesięczne dziecko!

Sąd Rodzinny w Elblągu otrzymał już ekspertyzę Opiniodawczego Zespołu Specjalistów Sądowych w głośnej sprawie małego Kajetana, który na początku tego roku trafił do szpitala z licznymi obrażeniami. Trzymiesięczny wówczas niemowlak miał m.in. kilkanaście złamań kości nóg, rąk, żeber i żuchwy – informuje Radio Olsztyn.

Oprawcą malucha jest ojciec, który teraz przebywa w areszcie. Kajetan został umieszczony w rodzinie zastępczej, jego starszy brat Mateusz został z matką, która ma nadzór kuratora. O ich przyszłości zdecyduje sąd rodzinny.

Kajetan trafił do szpitala z urazem łokcia. Przyniósł go tam ojciec. Lekarz zgłosił sprawę policji, a dalej poszło już szybko. Podejrzenie padło na Dawida S. Został on zatrzymany, usłyszał zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego nad synem. W sądzie trwa teraz sprawa rodzinna, zadaniem sądu jest wybranie najlepszego rozwiązania, kierując się tylko dobrem dziecka – tłumaczy rzecznik Sądu Okręgowego Tomasz Koronowski.

Sąd nie wyznaczył jeszcze terminu rozprawy, podczas które zapadnie decyzja w sprawie władzy rodzicielskiej nad rodzeństwem. Dodajmy, nie wiadomo także, kiedy zacznie się proces karny za znęcanie się nad maluchem. Prokuratura bada rolę matki chłopców, która od początku postępowania występowała w roli świadka.

źródło: Radio Olsztyn

2 komentarze

  • ByleByNieByleKto Reply

    6 grudnia 2019 at 07:34

    Żeby poczuł to co dziecko, należałoby równiez połamać mu w kilkunastu miejscach kości nóg, rąk, żeber i żuchwy.

  • Zdeptać Reply

    6 grudnia 2019 at 14:27

    Sku***syny. Inaczej nie da się tego określić.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register