To skandal! 18 współwłaścicieli i nie ma komu załatać dziur!

Taka kuriozalna sytuacja może występować tylko w Elblągu. Klienci, którzy chcą zrobić zakupy w sklepach zlokalizowanych w budynku po dawnym Plastyku muszą manewrować wśród licznych dziur, których nikt nie łata. Powód? Teren ma aż…18 współwłaścicieli w tym Urząd Miejski w Elblągu.

O potężnych wyrwach w nawierzchni jezdni przy dawnym Plastyku pisaliśmy już w październiku br. Tekst można przeczytać tu: http://fakty.elblag.pl/taaaka-dziura-kiedy-droga-przy-plastyku-przestanie-tak-wygladac/

Dojazd do sklepu „Biedronka”, który mieści się w budynku dawnego „Plastyka”, to nie lada wyczyn. Dziura na dziurze, wąsko i niebezpiecznie. Zarówno kierowcy, jak i piesi wskazują, że wygląda to po prostu tragicznie. Tymczasem sytuacja prawna tego rejonu jest bardzo zagmatwana.

Tragedia, tak można określić stan dróg dojazdowych przy dawnym budynku „Plastyka”. Obiekt od lat stoi niewykorzystany. Jedynie w niewielkiej części znajduje się sklep sieci Biedronka, przychodnia lekarska, apteka, restauracja oraz siedziby kilku firm.

Po naszej publikacji interweniowała radna Maria Kosecka, który ten problem przekazała do rozwiązania prezydentowi Elbląga Witoldowi Wróblewskiemu.

– Zaniepokojeni mieszkańcy zwrócili się z prośbą o interwencję w sprawie zagrożeń jakie występują w okolicach budynku dawnej spółdzielni Plastyk, a obecnie przychodni zdrowia. Stan dróg dojazdowych oraz chodników jest w stanie katastrofalnym, zagrażającym nie tylko pojazdom ale przede wszystkim zdrowiu pieszych – pisała do prezydenta radna Kosecka. – Proszę o informację jaka jest możliwość jak najszybszej naprawy zarówno dróg dojazdowych jak i ciągów pieszych w okolicach tych poradni.

Jak się okazuje prezydent miasta niewiele może zrobić ponieważ teren ten ma aż…18 współwłaścicieli!

Prezydent zapewnił jednak, że „miejską część” odpowiednie służby wyremontują. Natomiast Zarząd Budynków Komunalnych ma przeprowadzić konsultacje z pozostałymi współwłaścicielami w celu partycypacji w kosztach remontu całości nawierzchni jezdni.

odp prezydent

 

1 komentarz

  • Solder Reply

    25 grudnia 2017 at 02:57

    Ściema, jechałem tamtędy w środę rano tj. 20.12.2017 r. i dziura była załatana. A artykuł powstał 21.12. Ktoś kłamie.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register