To straszne. Walczyli o życie dla koni. Jedna osoba została pobita przez handlarzy

Niedawno informowaliśmy o wyjeździe działaczy organizacji „Azyl dla Koni” z Nowakowa na targ do Skaryszewa. Tam od lat, w strasznych warunkach, sprzedaje się konie do rzeźni. Tym razem podsumowanie akcji działaczy tej organizacji.

O wyjeździe działaczy organizacji „Azyl dla Koni” z Nowakowa informowaliśmy tutaj: http://fakty.elblag.pl/stowarzyszenie-z-nowakowa-chce-uratowac-konie-przed-rzeznia-potrzebuja-wsparcia/

Co roku starają się wykupić zwierzęta, aby nie skończyły życia w rzeźni. Targ w Skaryszewie odbywa się w strasznych warunkach dla koni.

Niezwykle przygnębiające jest samo podsumowanie tegorocznego wyjazdu członków organizacji na targ.

Konie są ranne. Służby nie reagują! Odmawiają pomocy zwierzęciu.

Publié par AZYL DLA KONI sur lundi 19 février 2018

 

Jeszcze dziś nie mogę się otrząsnąć, jeszcze dziś nie wierzę, że to działo się naprawdę! I choć słowa stają w gardle- przegraliśmy… Klęska i śmierć naszych koni! Długo myślałam do czego porównać można skaryszewskie wstępy. Potwory w ludzkiej skórze, krzyk niewinnych zwierząt, odór alkoholu i śmiechu. I choć tam człowiek jest twardy, bo oddaje duszę, by wykrzyczeć z siebie „Nie pozwolę na ich zabijanie”, po wyjściu z targów patrząc na odjeżdżające do rzeźni tiry, nie wiesz kim jesteś i gdzie byłeś… Agresja handlarzy osiągała szczyty, pobito jednego z nas. Konie były ranne, a nam odmawiano pomocy, by opatrzyć im rany … Wróciłam do swoich koni, którym los ofiarował życie. Patrzyłam na nie i ….w oczach pozostały już tylko obrazy tych, które traktowane jak śmieci pojechały na śmierć! I choć robiliśmy, co w naszej mocy by ratować, transakcje doszły do skutku … Bukmany wywoziły konie, by na obrzeżach przepakowywać je do rzeźnych tirów”.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register