To szok. Ciężarówki w takim stanie jeżdżą po naszych drogach!

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali dowód rejestracyjny mężczyźnie kierującemu ciężarowym volvo. Auto zatrzymano do kontroli drogowej. W jej trakcie okazało się, że samochód w takim stanie nie może dalej poruszać się po drogach.

Pojazd po raz ostatni „widział” diagnostę w 2014 roku kiedy przechodził badania techniczne. Po tym czasie nie kontrolowano jego stanu technicznego. A ten przez kolejne lata ulegał pogorszeniu. Wycieki płynów, nieszczelności w układzie pneumatycznym, niesprawne oświetlenie, to tylko niektóre z ujawnionych przez policje nieprawidłowości.

46-letni mężczyzna, który kierował autem nie posiadał stosownych badań lekarskich do kierowania autem ciężarowym jako zawodowy kierowca. Policjanci zatrzymali mu dowód rejestracyjny a także skierowali wniosek o wszczęcie postępowania administracyjnego o ukaranie właściciela pojazdu.

Policjanci nastawieni są właśnie na kontrolowanie stanu technicznego dużych pojazdów ciężarowych. Zapowiadają przy tym częstsze kontrole. W ich trakcie sprawdzane będą przede wszystkim elementy mające wpływ na bezpieczeństwo poruszania się takim pojazdem.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register