To tu pomagają bezdomnym w Elblągu

Miejskie Centrum Wsparcia Osób Bezdomnych i Uzależnionych od nowego roku udziela pomocy elblążanom. Placówka prowadzona jest całodobowo na zlecenie samorządu przez Stowarzyszenie na rzecz osób bezdomnych i potrzebujących „Od nowa…”.

W strukturach placówki mieści się ogrzewalnia dla 40 osób w kryzysie bezdomności – zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Placówka zapewnia tymczasowe schronienie umożliwiające interwencyjny, bezpieczny pobyt w ciepłych pomieszczeniach.

W Centrum jest możliwość skorzystania z łazienki oraz przygotowania ciepłego posiłku czy napoju, można też otrzymać czystą odzież i bieliznę osobistą.

Do ogrzewalni przyjmowane są również osoby bezdomne pod wpływem alkoholu, o ile ich stan nie zagraża życiu i zdrowiu własnemu lub innych osób.

W ramach działalności Centrum uruchomiony został również Punkt Konsultacyjno-Informacyjny dla mieszkańców Elbląga uzależnionych, współuzależnionych i zagrożonych problemem alkoholowym, przy którym planowane jest prowadzenie działań o charakterze profilaktycznym, terapeutycznym i rehabilitacyjnym na rzecz osób korzystających z ogrzewalni oraz pozostałych mieszkańców Elbląga wymagających wsparcia w tym zakresie.

Od momentu powstania tego miejsca strażnicy przewieźli 12 osób potrzebujących pomocy (10 mężczyzn i 2 kobiety) z terenu miasta.

Choć nadal zdarza się, że osoby bezdomne pomocy od strażników nie chcą, to po uzyskaniu informacji, że jest miejsce w Elblągu, gdzie można udać się i uzyskać określoną pomoc – udają się tam samodzielnie.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register