Tor łyżwiarsko-wrotkarski Kalbar sportowym obiektem roku?

Brzmi trochę zabawnie, ale to prawda. Borykający się z ciągłymi usterkami technicznymi tor łyżwiarsko-wrotkarski Kalbar w Elblągu został uznany za sportowy obiekt roku. Prezydent Witold Wróblewski osobiście odebrał to wyróżnienie.

– Tor wrotkarsko – łyżwiarski „Kalbar” Sportowym Obiektem Roku 2017! Wczoraj w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego uczestniczyłem w Gali Sportowa Polska, podczas której odebrałem to zaszczytne wyróżnienie otrzymane w ramach konkursu „Budowniczy Polskiego Sportu” – informuje prezydent Elbląga.

Konkurs organizowany jest przez Klub Sportowa Polska, przy aktywnym wsparciu marszałków województw. To jedyne takie przedsięwzięcie w kraju, w ramach którego w sposób kompleksowy analizuje się działalność i dokonania oraz przyznaje wyróżnienia wszystkim uczestnikom procesu inwestycyjnego: osobom, instytucjom i firmom zaangażowanym w realizacje obiektów sportowych i rekreacyjnych w Polsce. Celem konkursu jest promocja nowoczesnej infrastruktury, popularyzowanie dobrych praktyk oraz promocja trwałych i sprawdzonych rozwiązań materiałowych, technologicznych i konstrukcyjnych.

Realizacja inwestycji  kosztowała nasze miasto  5 845 326,81 mln, z czego 1.500.000,00 zł pochodzi z pozyskanego przez Prezydenta dofinansowania ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Termin oddania obiektu do użytku przekładany był wielokrotnie. W końcu oficjalne otwarcie nastąpiło we wrześniu tego rok.

22728953_1248788905226188_3712109581330474558_n

Tor, mimo oficjalnego otwarcia, nadal jednak boryka się usterkami technicznymi.

O problemie z budową tego obiektu pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/kosztowny-tor-inwestycja-nadal-nie-ukonczona-i-coraz-drozsza/

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register