Tradycyjny medalik czy eleganckie kolczyki? Zobacz, jaki prezent na chrzciny będzie lepszy

Otrzymaliśmy zaproszenie na chrzciny. Przed nami ważny wybór: wręczyć rodzicom kopertę, a może podarować coś o wymiarze symbolicznym?

Pieniądze zawsze się przydają, jednak biżuteria to coś więcej. Każda dziewczynka kocha ozdoby i gdy tylko podrośnie, z pewnością chętnie założy złote kolczyki. Chłopcy z reguły nie noszą kolczyków, ale złoty medalik będzie trafiony w punkt. Przejrzyj biżuteryjne nowości. Znajdziesz u nas inspiracje i najpiękniejsze ozdoby z wybranych sklepów internetowych.

Medaliki i krzyżyki jako prezent na chrzciny. Czy będą noszone?

Warto zacząć od tego, co mówi tradycja – złoty medalik upamiętnia wyjątkową chwilę, jaką jest symboliczne oczyszczenie dziecka z grzechu pierworodnego. Taka biżuteria jest prawdziwym amuletem, chroniącym od złego. Wystarczy uwierzyć w jego działanie i oddać się w opiekę. Nasze babcie nie wychodziły z domu bez medalika, zakładały go też swoim dzieciom i wnukom. Taki prezent na chrzciny na pewno nie będzie stanowił faux pas. Medalik może przedstawiać Anioła Stróża, Matkę Boską lub Jezusa, być wykonany ze złota albo z pozłacanego srebra. Wręcza się go w ozdobnym pudełeczku, z dołączonym łańcuszkiem.

Z okazji chrztu często kupuje się również wisiorki w postaci krzyżyka. Biżuteria tego rodzaju to już nie medalik, lecz wciąż symboliczna ozdoba o wymiarze religijnym. Pamiętajmy, że krzyżyk nosi się częściej niż medalik. Co prawda dzieci raczej nie zakładają złotej biżuterii na co dzień, lecz dorośli chętnie sięgają po łańcuszki z krzyżykiem, najlepiej te otrzymane podczas chrztu. Zwłaszcza, jeśli nie są to proste modele, jak wysadzany diamentem krzyżyk na chrzciny albo projekt zdobiony ażurowymi wycięciami. Ważne, aby prezent na chrzciny nie był zbyt wymyślny. Biżuteria powinna być gustowna, elegancka i podkreślać rangę wielkiego wydarzenia, w którym uczestniczymy, witając nowego członka rodziny.

Kolczyki z okazji chrztu to dobry pomysł, jeśli chrzczona jest dziewczynka

W każdej kobiecie już od małego przejawia się zamiłowanie do biżuterii. Łatwo to zauważyć przyglądając się dziewczynkom, które gdy tylko nadarzy się okazja, przebierają się w ciuchy mamy, eksperymentują z makijażem i oczywiście zakładają ogromne ilości biżuterii, często zapominając o umiarze. Dlatego prezent na chrzciny w formie kolczyków, na pewno nie zostanie odstawiony w kąt. O ile malutkie dziewczynki w dniu swojego chrztu nie mają jeszcze przekłutych uszu, ich roczne koleżanki już noszą kolczyki. Biżuteria może poczekać na odpowiedni moment, a przechowywana w specjalnym pudełeczku nie zniszczy się ani nie straci na wyglądzie.

Złote ozdoby z barwnymi cyrkoniami to dobry wybór dla dziewczynki. Prezent jest elegancki i mimo, że nie nawiązuje do religii, z powodzeniem sprawdzi się jako prezent na chrzciny. Duży wybór ozdób, które zaprojektowano do kolekcji Na Chrzest, można znaleźć w internetowym sklepie Modern Silver. Medaliki, krzyżyki i kolczyki kupione online są niedrogie, a wykonane bardzo starannie i z kruszców wysokiej jakości.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register