Trafili do aresztu za…podlewanie roślin

350 krzewów konopi indyjskich trafiło do policyjnego depozytu. Funkcjonariusze zatrzymali także dwóch mężczyzn w wieku 22 i 29 lat. Obaj byli obecni na plantacji i zostali zatrzymani w chwili, gdy podlewali sadzonki konopi. Obaj, decyzją sądu, zostali także tymczasowo aresztowani.

Dwaj mężczyźni w wieku 22 i 29-latek pod koniec maja br. założyli plantację konopi indyjskich w kompleksie leśnym pomiędzy Młynarami, a Pieniężnem. Znajdowało się na niej 350 sadzonek konopi. Praca operacyjna elbląskich policjantów oraz funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie pozwoliła na ustalenie dokładnego miejsca uprawy konopi.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani na samej plantacji, w chwili gdy podlewali sadzonki konopi. Zarówno 22 jak i 29-latek nie byli wcześniej notowani. Obaj usłyszeli zarzuty prowadzenia nielegalnej uprawy, która mogła dostarczyć znacznej ilości narkotyku.

Za taki czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Wczoraj decyzją sądu obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

KWP Olsztyn

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register