Tragedia na Brzozowej. Kobieta zabiła w obronie własnej?

Wczoraj informowaliśmy o tragedii do jakiej doszło przy ul. Brzozowej. Kobieta ugodziła nożem mężczyznę. Mimo podjętej reanimacji ranny zmarł. Udało nam się dotrzeć do informacji o przebiegu tego zdarzenia oraz sytuacji, która mogła doprowadzić do tragedii.

Komunikat policji w tej sprawie był niezwykle suchy, oszczędny w informacjach. Od funkcjonariuszy wiemy, że policjanci około godz. 6.00 rano otrzymali zgłoszenie o kobiecie, która wzywała pomocy w mieszkaniu przy ul. Brzozowej. Na miejscu zdarzenia mundurowi zastali mężczyznę ugodzonego nożem. Mimo podjętej reanimacji 53-latek zmarł.

– Policjanci zatrzymali 55-latkę oraz zabezpieczyli wspomniany nóż. Na miejsce wezwano prokuratora oraz grupę operacyjno-procesową – mówił kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

Dziś wiadomo, że kobieta nie trafiła do aresztu, ale do szpitala. Dlaczego? Czy została pobita? Na razie jednak policjanci nie chcą mówić więcej o kulisach tego wydarzenia.

– Dopiero dziś będą prowadzone czynności z zatrzymaną kobietą – mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. – Przebywa obecnie w szpitalu.

Z naszą redakcją skontaktowała się mieszkanka naszego miasta, która wskazuje na dramatyczny przebieg tego tragicznego zdarzenia.

– Byli parą do końca ubiegłego roku. Ten mężczyzna wpadł w nałóg alkoholowy po śmierci swojej matki. Pił i bił swoją partnerką. Wyciągał od niej pieniądze na alkohol – mówi nam kobieta. – Ona stanęła w obronie własnej w tamtym dniu.

Kobieta dodaje, że zmarły był bardzo agresywny. Nachodził swoją byłą partnerkę i jej rodzinę. Groził, bił, wyciągał kolejne pieniądze na alkohol.

– Ona i tak ciągle starała się mu pomóc, mimo iż już nie byli razem – dodaje. – Również kiedy On został pobity przez jakichś ludzi to mu pomogła i dała schronienie.

Według informacji elblążanki feralnego dnia mężczyzna dobijał się do drzwi kobiety już o północy. Groził i wyzywał, domagał się pieniędzy na alkohol. Prawdopodobnie doszło do rękoczynów w mieszkaniu. Nasza informatorka dodaje, że kobieta pewnie musiała się bronić przed agresywnym napastnikiem. To jednak zakończyło się tragedią.

Sprawę będzie teraz wyjaśniała elbląska policja pod nadzorem prokuratury.

 

1 komentarz

  • Anna Reply

    11 kwietnia 2018 at 15:30

    Ciekawe co to za mieszkanka? Facet nie żyje..ugodzila go nożem …..a teraz wielce bronią kobiety ….

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register