Tragedia pod Elblągiem. Pociąg potrącił mężczyznę

W miejscowości Oleśno pod Gronowem Elbląskim w niedzielę pociąg śmiertelnie potrącił pieszego. O wypadku poinformował dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie Marcin Rezmer.

Pociąg jechał z Gdyni do Elbląga. Na miejscu zdarzenia pracują obecnie strażacy razem z innymi służbami. Osoby jadące pociągiem, który uczestniczył w wypadku, komunikacją zastępczą mają być zawiezione do stacji docelowej. Ruch pociągów w Oleśnie jest wstrzymany.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu, którzy pokonują przejazd albo przejście przez tory kolejowe, o zachowanie szczególnej ostrożności, respektowanie i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i zdrowy rozsądek. Policjanci promują bezpieczne zachowanie się uczestników ruchu drogowego, w trakcie pokonywania torów kolejowych, podczas akcji “Zatrzymaj się i żyj”.

Kierowcy samochodów, rowerzyści, piesi, którzy nie zatrzymują się przed torami kolejowymi, są pouczani przez funkcjonariuszy, którzy przypominają im o tym obowiązku. Policja przypomina, że w zderzeniu z wielotonowym pociągiem człowiek ma nikłe szanse przeżycia.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register