Tragedia pod Elblągiem. Potrącony mężczyzna walczy o życie!

Wczoraj wieczorem pod Elblągiem doszło do wypadku drogowego, w którym poważnych obrażeń doznał pieszy potrącony przez samochód. 35-latek walczy o życie w szpitalu. Nie miał na sobie elementów odblaskowych. Policjanci ostrzegają pieszych – zakładajcie odblaski!

Wypadek miał miejsce około godziny 17 w miejscowości Stoboje (gm. Milejewo). Tam 42-letni kierowca audi a6, który jechał od strony Elbląga, potrącił 35-latka idącego poboczem.

Mężczyzna z poważnymi obrażeniami głowy trafił do szpitala wojewódzkiego w Elblągu. Kierowca był trzeźwy. Policyjne dochodzenie wyjaśni okoliczności wypadku.

Policjanci ostrzegają pieszych – zakładajcie elementy odblaskowe!

-Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem dopiero z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego – mówi Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP w Elblągu.

1 komentarz

  • AA Reply

    10 listopada 2018 at 07:04

    Ostatnio w dzien w miejscowosci Kikoly na drodze Z Tolkmicka do Kadyn bardzo ale to baaardzo zrelaksowany pan probowal wsiasc na rower kolyszac sie przy tym z boku na bok .Ostatecznie zdecydowal sie poprowadzic swoj pojazd jednak nie utrzymywal go na samym poboczu….

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register