Tragiczny pożar pod Elblągiem. Nie żyje jedna osoba

9 października br. około godziny 05:35 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu otrzymało zgłoszenie o pożarze drewnianego budynku mieszkalnego w miejscowości Jelonki w gm. Rychliki. Na miejsce natychmiast skierowano strażaków z pobliskich jednostek OSP oraz PSP z Pasłęka i Elbląga.

Po dotarciu na miejsce pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej (JOP) strażacy zastali w pełni rozwinięty pożar zabytkowego, drewnianego domu podcieniowego z częściowo zawaloną konstrukcją dachu. Z uzyskanych na miejscu informacji okazało się, że budynek był zamieszkiwany przez trzy osoby, dwie z nich zdołały opuścić budynek jeszcze przed przyjazdem służb ratowniczych.

Działania JOP w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz jednoczesnym prowadzeniu akcji gaśniczej i przeszukiwaniu pomieszczeń w celu odnalezienia osoby poszkodowanej. W wyniku prowadzonych działań ratownicy JOP opanowali pożar i odnaleźli ciało mężczyzny. Na miejsce zdarzenia przybył komendant miejski PSP w Elblągu mł. bryg. Łukasz Kochan.

Dalsze działania skupiały się na dogaszaniu pożaru i rozbiórce nadpalonych elementów konstrukcyjnych budynku, które groziły zawaleniem. No koniec pogorzelisko zostało dokładnie sprawdzone kamerą termowizyjną, pod kątem ukrytych zarzewi ognia, a teren został wygrodzony taśmą.

Na miejscu pracowało 6 zastępów PSP z JRG nr 3 Pasłęk i JRG nr 1 Elbląg oraz 6 zastępów OSP z Rychlik, Jelonek, Świętego Gaju oraz  Drulit.

Przyczyny i okoliczności tego zdarzenia ustalają Policjanci pod nadzorem prokuratora i przy udziale biegłego z dziedziny pożarnictwa.

Opracowanie: mł. asp. Dawid Rogożyński;  Zdjęcia: mł. asp. Piotr Dudycz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register