Tragiczny wypadek łosia. Zwierzę nadziało się na pręty ogrodzenia

Tragicznie zakończyła się wędrówka młodego łosia po Braniewie. Zwierzę próbowało przeskoczyć ogrodzenie terenu sakralnego przy ulicy Świętokrzyskiej i utknęło na prętach ogrodzeniowych.

W piątek, 17 czerwca br. około godz. 06:00 strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie zostali wezwani do zdarzenia, w którym młody łoś zawisł na ogrodzeniu.

Ciało zwierzęcia przebiły metalowe pręty ogrodzeniowe, łoś niestety nie przeżył. Martwe zwierzę z ogrodzenia zdjęli braniewscy strażacy z wykorzystaniem pojazdu specjalnego wyposażonego w żuraw hydrauliczny. W działaniach uczestniczyli również braniewscy policjanci.

Łoś jest największym przedstawicielem rodziny jeleniowatych, a także należy do największych ssaków lądowych Europy. Jest zwierzęciem roślinożernym. Samiec (byk) osiąga 540-740 kg masy ciała, a wysokość od 1,5 m do ponad 2 m. Największy zanotowany osobnik, znaleziony w 1897 roku, mierzył 2,34 m, ważył 825 kg, jego poroże miało rozpiętość 199 cm. Samica (łosza, klępa) jest niższa i lżejsza, osiąga masę około 400 kg.

Na podstawie informacji Straży Pożarnej w Braniewie

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register