Tragiczny wypadek pod Pasłękiem. Nie żyje rolnik!

W minioną sobotę (8 września) w miejscowości Sokółka (gm. Pasłęk) doszło do tragicznego w skutkach wypadku podczas prac polowych. Operator ładowarki najechał na 55-letniego rolnika. Mężczyzna zginął na miejscu. Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają szczegółowe okoliczności tej tragedii.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w miniona sobotę (8 września) około godziny 13  w miejscowości Sokółka gmina Pasłęk. 26-letni operator ładowarki najechał na 55-letniego rolnika, który zginął na miejscu. Kierowca maszyny był nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego 0,8 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i może odpowiedzieć za nieumyślne spowodowanie śmierci. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają szczegółowe okoliczności tej tragedii.

Maszyny rolnicze stanowią bardzo duże zagrożenie. Dotyczy to zarówno dorosłych, jak i też dzieci, które nie potrafią przewidzieć skutków ich działania. Co roku odnotowuje się podobne zdarzenia. Rolników często gubi rutyna. Przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa może zapobiec wypadkom. Pamiętajmy również, że w trakcie prac polowych nie należy spożywać alkoholu.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

3 komentarze

 • Ruda Reply

  10 września 2018 at 11:29

  A nie sakowko czasem? ?

 • Radek Reply

  10 września 2018 at 16:02

  Sakówko to samo, gdzie rozbił się niedawno myśliwiec. Nie Sokółka żadna.

 • Gru Reply

  10 września 2018 at 21:26

  Powinien być sądzony za umyślne spowodowanie śmierci człowieka wsiadajac po pijaku w maszynę.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register